Zdravotní kočárek pro Davídka

Zdravotní kočárek pro Davídka

PATRON PŘÍBĚHU

 

Barbotra Jiráková OK.jpg (2 KB)

 

Mgr. Barbora Jiráková

poradkyně rané péče

 

Davídka a jeho rodinu znám už rok, jezdím k nim jako jejich poradkyně rané péče.

Davídek je usměvavý a aktivní chlapeček a brzy mu budou tři roky.

On i jeho rodina se moc snaží, aby se naučil sám chodit, jemu v tom však brání zdravotní komplikace, které způsobily výrazné zpomalení jeho psychomotorického vývoje.

Maminka s ním ale pravidelně cvičí a společně jezdí rehabilitovat do lázní. Davídek se zatím pohybuje po bytě a umí si dolézt pro hračku, samostatná chůze je však pro něj moc těžká, to ještě nedokáže. S pomocí druhé osoby se ale dokáže postavit.

Aby se rodina vůbec někam dostala, potřebují kočárek s možností správného nastavení sedáku i zad. Bohužel se ale jedná o výdaj, který si nemohou dovolit, a tak se společně obracíme na Patrona dětí.

 

 

 

 

Příběh mrňouska Davídka, kterého neposlouchá vlastní tělo

 

Téměř tříletý Davídek je malý smíšek, kterému zatím jeho radost ze života nekazí ani fakt, že ho moc neposlouchá vlastní tělo. Narodil se totiž se svalovou hypotonií, která se projevuje oslabenými svaly. Moc rád by už běhal, jeho nožky ho ale zatím neudrží. S maminkou však poctivě cvičí a rehabilituje, a tak je velká šance, že se jednou svých prvních krůčků dočká.

Než se tak ale stane, potřebuje kočárek. Jinak se s ním maminka nikam nedostane. Davídek se sice umí obstojně plazit, k samostatné chůzi ale vede ještě dlouhá a trnitá cesta. Kvůli svalové ochablosti navíc potřebuje speciální zdravotní kočárek, který jeho tělo zafixuje v té správné poloze. Takový kočárek však stojí 55 209 korun, které se v rodinném rozpočtu bohužel nenajdou. Pojďme proto Davídkovi na kočárek přispět my.

Pro tento příběh hlasovalo 9469 lidí.

Díky Vám jsme mohli zaslat 1 345,- Kč DĚKUJEME

Komentáře
Komentáře mohou vkládat jen přihlášení uživatelé.
Další příběhy...VÍCE O NAŠÍ POMOCI
Aby se Domča mohla po autonehodě znovu hýbat
S Dominikou jsem se seznámila v nemocnici. 17. března 2018 jí od základu změnila život těžká autonehoda. Utrpěla mnohočetná zranění, v nemocnici v Hradci Králové bojovala o život. Přežila, ale kvůli otoku míchy přestala hýbat končetinami a její bránice sp...více

Tento příběh má aktuálně 290 hlasů

Do konce hlasování zbývá 29 dnů

Helence na rychlejší vývoj
S Helenkou a její rodinou se znám již tři roky, kdy k nim dojíždím jako poradce rané péče. Helenka je veselá holčička, která ráda objevuje své okolí. Bohužel ji však trápí celá řada obtíží. Má vadu zraku, sluchu a má i motorické obtíže. Chodí o široké báz...více

Tento příběh má aktuálně 278 hlasů

Do konce hlasování zbývá 29 dnů

Fyziologický roztok a další potřeby pro Danielku
Daniela je čtrnáctileté děvče, které znám od jejího narození díky její mamince, se kterou jsme rodinnými přáteli již několik let. Danielka trpí syndromem krátkého střeva, od kterého se odvíjí další zdravotní problémy, a tak potřebuje celodenní péči. Nejvě...více

Tento příběh má aktuálně 276 hlasů

Do konce hlasování zbývá 29 dnů