Zdravotní kočárek pro Davídka

Zdravotní kočárek pro Davídka

PATRON PŘÍBĚHU

 

Barbotra Jiráková OK.jpg (2 KB)

 

Mgr. Barbora Jiráková

poradkyně rané péče

 

Davídka a jeho rodinu znám už rok, jezdím k nim jako jejich poradkyně rané péče.

Davídek je usměvavý a aktivní chlapeček a brzy mu budou tři roky.

On i jeho rodina se moc snaží, aby se naučil sám chodit, jemu v tom však brání zdravotní komplikace, které způsobily výrazné zpomalení jeho psychomotorického vývoje.

Maminka s ním ale pravidelně cvičí a společně jezdí rehabilitovat do lázní. Davídek se zatím pohybuje po bytě a umí si dolézt pro hračku, samostatná chůze je však pro něj moc těžká, to ještě nedokáže. S pomocí druhé osoby se ale dokáže postavit.

Aby se rodina vůbec někam dostala, potřebují kočárek s možností správného nastavení sedáku i zad. Bohužel se ale jedná o výdaj, který si nemohou dovolit, a tak se společně obracíme na Patrona dětí.

 

 

 

 

Příběh mrňouska Davídka, kterého neposlouchá vlastní tělo

 

Téměř tříletý Davídek je malý smíšek, kterému zatím jeho radost ze života nekazí ani fakt, že ho moc neposlouchá vlastní tělo. Narodil se totiž se svalovou hypotonií, která se projevuje oslabenými svaly. Moc rád by už běhal, jeho nožky ho ale zatím neudrží. S maminkou však poctivě cvičí a rehabilituje, a tak je velká šance, že se jednou svých prvních krůčků dočká.

Než se tak ale stane, potřebuje kočárek. Jinak se s ním maminka nikam nedostane. Davídek se sice umí obstojně plazit, k samostatné chůzi ale vede ještě dlouhá a trnitá cesta. Kvůli svalové ochablosti navíc potřebuje speciální zdravotní kočárek, který jeho tělo zafixuje v té správné poloze. Takový kočárek však stojí 55 209 korun, které se v rodinném rozpočtu bohužel nenajdou. Pojďme proto Davídkovi na kočárek přispět my.

Pro tento příběh hlasovalo 9469 lidí.

Díky Vám jsme mohli zaslat 1 345,- Kč DĚKUJEME

Komentáře
Komentáře mohou vkládat jen přihlášení uživatelé.
Další příběhy...VÍCE O NAŠÍ POMOCI
Viktorkovi na rehabilitační pobyt
Náš Viktorek je hodný tříletý chlapec, který miluje auta a vše kolem nich. Bohužel se narodil předčasně ve 29 týdnu těhotenství a začátky byly opravdu těžké... Museli jsme navštívit spousty lékařů, absolvovat hodně vyšetření. Konečná diagnóza zněla: hypot...více

Tento příběh má aktuálně 12387 hlasů

Do konce hlasování zbývá 5 dnů

Motomed pro malého Daníka
S Daníkem a jeho maminkou jsem se seznámila v rámci svého povolání, jsem jednatelkou spolku na pomoc dětem s psychickým i fyzickým postižením. Daníkem trpí vzácným genetickým onemocněním, což mu způsobuje řadu zdravotních problémů. Na posílení svalů by mu...více

Tento příběh má aktuálně 12260 hlasů

Do konce hlasování zbývá 5 dnů

Julince na polohovatelný vozíček
Julinka je dvouletá milá holčička, kterou baví kreslení, hraní na hudební nástroje (bubínek), hudba, plavání, houpání, trampolína a panenky. Julinka se nám narodila zdravá a vše probíhalo bez komplikací, které se však objevily hned ve druhém týdnu jejího ...více

Tento příběh má aktuálně 12122 hlasů

Do konce hlasování zbývá 5 dnů