Vojtíkovi vozík na rehabilitace i horské túry

Vojtíkovi vozík na rehabilitace i horské túry

PATRON PŘÍBĚHU

 

Martina.jpg (2 KB)

Mgr. Martina Kroutilová

Pracovnice neziskové organizace

 

Komentář patrona

 

Vojtíška a jeho rodinu znám již téměř čtyři roky. Jeho maminka je totiž má kolegyně - pracuje také ve Společnosti pro ranou péči, kde nám pomáhá koordinovat službu, aby všechno běželo, jak má. Vojtík je veselý a aktivní chlapec, který svou lehkostí rozradostňuje své okolí, ať přijde kamkoliv.

Naneštěstí se však potýká s celou řadou zdravotních obtíží. Ani v nich ale neztrácí nadhled a veselost a právě to, mu společně s neskutečnou péčí rodiny a odborníků, pomáhá všechny náročné situace zvládat.

Celá rodina miluje přírodu a hory a když to jen trochu jde, jezdí po výletech. V horském terénu je to však pro chlapce náročné, a proto by rodina potřebovala speciální zdravotní vozík, který by umožnil projít všechna místa, která chtějí. Jeho cena je ovšem vysoká a v kontextu další potřebné rehabilitace a jiných věcí pro Vojtíška, je pro ně nereálné vozík pořídit bez Vaší pomoci. Pomůžete tím rodině žít běžný život, ale také jim vyjádříte svou podporu!

 

 

Maminka vypráví příběh syna Vojtíška

Jsme čtyřčlenná rodina s 2 veselými dětmi, 10letým Péťou a 7letým Vojtíškem. Vojta je velice veselý, komunikativní človíček, který se snaží svou neustále pozitivní náladou zvládat těžkosti a bolesti své diagnózy. Narodil se předčasně překotným porodem ve 34. týdnu těhotenství. 3. den po porodu nám lékaři oznámili, že měl rozsáhlé krvácení do mozku, které postupně zasáhlo všechny 4 mozkové komory. K tomu se objevily problémy s dýcháním a celková infekce organismu nejasného původu.

 

Připravili nás na to, že krvácení zcela určitě způsobí nějaké trvalé postižení. Zhroutil se nám svět už jen pro to, že jsme v té době měli 3letého brášku, který nás potřeboval. Začalo kolečko lítání po všech možných doktorech a vyšetřeních. Diagnóza zněla obstrukční hydrocephalus a makrocefalie a Vojtíšek musel ve třech měsících podstoupit operaci mozku. Začali jsme také intenzivně rehabilitovat šetrnou Bobathovou metodou. Trpí totiž dětskou mozkovou obrnou - spastickou diparézou (týkající se dolních končetin).

 

Jako asi každý rodič postiženého dítěte se snažíme pro syna udělat cokoli, aby jeho život byl co nejlepší a nejplnohodnotnější. Rehabilitační pobyty a celková péče je však velmi nákladná, a proto se snažíme shánět finanční prostředky, které by nám situaci ulehčily. V současné době splácíme také hypotéku kvůli bezbariérovému bydlení. V nejbližší době budeme donuceni koupit větší automobil pro přepravu syna a převoz stále větších transportních pomůcek. S manželem sice oba pracujeme, ale finančně nedokážeme veškeré pomůcky a rehabilitace synovi zajistit z vlastních zdrojů.

 

Jsme velmi aktivní rodina a veškerý volný čas trávíme v přírodě, na horách a podnikáme dlouhé túry a výlety. Pro Vojtu potřebujeme speciální vozík, který zvládne i těžší terén a umožnil by nám vzít syna i tam, kam by se normálně nedostal. Ten současný již velikostně neodpovídá. Chlapec ujde jen velmi krátké vzdálenosti (chůze je pro něj extrémně namáhavá a trpí bolestí zad a končetin), ale výlety do přírody miluje.

Proto mockrát děkujeme za zvážení naší žádosti s prosbou o finanční příspěvek na zdravotní vozík a za případnou finanční podporu. Moc si toho vážíme.

Tento příběh má aktuálně 8562 hlasů

Do konce hlasování zbývá 6 dnů

Komentáře
Komentáře mohou vkládat jen přihlášení uživatelé.
Další příběhy...VÍCE O NAŠÍ POMOCI
Péťa by do lázní potřeboval asistenci
Petr je moc hodný a usměvavý kluk se zájmem o otevírání a zavírání dveří. Jeho zájmy jsou jiné než ostatních zdravých dětí. Syn má kromě diagnostikovaného dětského autismu (mentálně odpovídá 6měsíčnímu dítěti) také velké problémy s pohybovým aparátem. Ve ...více

Tento příběh má aktuálně 8550 hlasů

Do konce hlasování zbývá 6 dnů

Julince terapie, které jí velmi pomáhají
Ještě sice nemluvím a zjistili jsme, že mi bude ještě nějakou dobu trvat, než začnu. Ale maminka Vám odpoví na vše, co budete chtít slyšet, protože mě zná ze všech nejlépe. Ví, kdy mě něco trápí, kdy se mi něco nelíbí a taky, když na ní zkouším svoje ksyc...více

Tento příběh má aktuálně 8336 hlasů

Do konce hlasování zbývá 6 dnů