Viktorkovi na rehabilitační pobyt

Viktorkovi na rehabilitační pobyt

PATRON PŘÍBĚHU

 

patronka copy_11.jpg (6 KB)

 

Barbora Žáková

pracovník neziskové organizace

 

 

Komentář patrona

 

Viktorkovi jsou 3 roky, má opožděný psychomotorický vývoj, hypotonii a další přidružené diagnózy.

Maminka se mu ale maximálně věnuje, dojíždějí na terapie, doma cvičí, jezdí na koně a tak dále. Loni byli poprvé na speciálním rehabilitačním pobytu v Praze a Viktorkovi to velice pomohlo. Nastalo zlepšení v chůzi, v komunikaci začal používat slabiky, ukazuje, používá znaky, při hraní si "povídá".

V sebeobsluze je také samostatnější, zkouší se sám oblékat. Je tedy zřejmé, že další takto intenzivní rehabilitace by mu moc prospěla.

Bohužel je to nákladná záležitost a rodina na to prostředky nemá.

Proto se za něj tady přimlouvám!

 

 

Maminka vypráví příběh Vikyho

 

Náš Viktorek je hodný tříletý chlapec, který miluje auta a vše kolem nich. Bohužel se narodil předčasně ve 29 týdnu těhotenství a začátky byly opravdu těžké...

Museli jsme navštívit spousty lékařů, absolvovat hodně vyšetření. Konečná diagnóza zněla: hypotonie a středně těžká koordinace pohybu.

Cvičili jsme poctivě 4x denně Vojtovu metodu, ale i tak byly prognózy děsivé.

Doktoři tvrdili, že nebude chodit. To mě nakoplo, abych začala hledat a zajímat se i o jiné možnosti terapie.

S Viktorem jsme začali jezdit na koních a docházet do Prahy na specializovanou kliniku. A konečně se dostavily první úspěchy.

Dnes jsou Vikymu 3roky, sice stále nemluví, ale začal chodit! Přestože nejde o kvalitní chůzi a ještě musíme hodně cvičit, je to velký posun. Viki chodí! Mám radost, byť pořád docházíme na neurologii, fyzioterapii, nově dokonce i na ergoterapie a logopedii. Ale věřím v lepší budoucnost.

Aby ovšem Viktorkův pokrok pokračoval, měl by opět docházet na speciální neurorehabilitační kliniku, která mu už jednou moc pomohla.

Naše finanční prostředky na to ovšem nestačí.

Proto vás tady moc prosíme o pomoc. Za jakoukoliv částku budeme velice vděční!

Tento příběh má aktuálně 13066 hlasů

Do konce hlasování zbývá 3 dnů

Komentáře
Komentáře mohou vkládat jen přihlášení uživatelé.
Další příběhy...VÍCE O NAŠÍ POMOCI
Motomed pro malého Daníka
S Daníkem a jeho maminkou jsem se seznámila v rámci svého povolání, jsem jednatelkou spolku na pomoc dětem s psychickým i fyzickým postižením. Daníkem trpí vzácným genetickým onemocněním, což mu způsobuje řadu zdravotních problémů. Na posílení svalů by mu...více

Tento příběh má aktuálně 13002 hlasů

Do konce hlasování zbývá 3 dnů

Julince na polohovatelný vozíček
Julinka je dvouletá milá holčička, kterou baví kreslení, hraní na hudební nástroje (bubínek), hudba, plavání, houpání, trampolína a panenky. Julinka se nám narodila zdravá a vše probíhalo bez komplikací, které se však objevily hned ve druhém týdnu jejího ...více

Tento příběh má aktuálně 12807 hlasů

Do konce hlasování zbývá 3 dnů