Tricykl pro mistra ČR Kevina

Tricykl pro mistra ČR Kevina

PATRON PŘÍBĚHU

 

Lačný.jpg (2 KB)

Marián Lačný

Vedoucí zájmové činnosti

 

Komentář patrona

 

Kevina znám již 6 let. Od té doby, co v roce 2014 absolvoval týdenní letní sportovní tábor ve sportovním bezbariérovém centru pro handicapované, kde si mohl vyzkoušet námi nabízené sportovní aktivity (atletika, boccia, cyklistika a lukostřelba) a se stal členem našeho klubu.

Po absolvování celé řady sportovních kroužků v klubu se Kevin rozhodl věnovat cyklistice a byl zařazen do pravidelné tréninkové přípravy paracyklistů.

Klub mu také poskytl sportovní a technické zajištění pro provozování cyklistiky, nejdříve v tréninkové přípravě a posléze i při účasti na republikových soutěžích pro handicapované.

Vzhledem ke svému handicapu a zdravotní klasifikaci (DMO a s ní související problém s udržením rovnováhy na klasickém kole) musel Kevin zvolit jízdu na tricyklu. Dnes je ze zvídavého kluka šestnáctiletý cílevědomý „vysportovaný“ mladík, který to s cyklistikou myslí vážně.

Ve své kategorii získal titul Mistr ČR.

Byl bych moc rád, kdyby bylo možné pomoci mu s pořízením nového trickyklu. Pro Kevina není jen prostředkem k možnému naplnění snu každého handicapovaného sportovce – úspěchu na republikových a mezinárodních akcích, ale je nedílnou součástí jeho života.

 

 

Pro Kevina je tricykl nejen možností pro další sportovní úspěchy, ale i rehabilitace

 

"Jsem matka tří synů ve věku jeden měsíc, 12 a 16 let," začíná své vyprávění matka paracyklisty Kevina. Je nejstarší z jejich dětí a je po dětské mozkové obrně. Když dnes šestnáctiletý Kevin začal chodit, viděla jeho maminka, že něco není v pořádku. Lékař však mluvil o „chůzovém stereotypu“, který do tří let odezní. Tvrdá pravda padla až po dvou letech v lázních. Jasná zanedbaná dětská mozková obrna. „Veškeré šlachy jsou natolik zkrácené, že pokud se s tím nezačne něco dělat, váš syn zůstane do několika let na invalidním vozíku," zněl verdikt. DMO postihla dolní končetiny, zlehka jemnou motoriku rukou a pravou hemisféru mozku.

 

Kevin se za pomoci matky se svou diagnózou popral. Podstoupil operace, pravidelně rehabilituje, podstupuje léčebné programy, lázně a cvičí i doma. Je z něj sportovec, který úspěšně reprezentuje svůj sportovní klub. Tricykl se pro Kevina stal velmi důležitým, díky němu se může věnovat cyklistice a pomáhá i z hlediska rehabilitace.

 

V současné situaci však maminka nemá dostatek finančních prostředků, aby mu jej zvládla pořídit. Proto prosí dárce Patrona dětí o pomoc alespoň přibližně poloviny pořizovací ceny, která převyšuje 85 000 Kč. Nedávno se totiž mamince narodil další syn a další leta bude na mateřské. K tomu má na starosti řadu plateb za Kevina a jeho mladšího bráchu. „Velmi často mi musí můj nynější manžel finančně vypomáhat, přispívat na oba starší kluky, byť nejsou jeho,“ říká maminka. S otcem Kevina a jeho dvanáctiletého sourozence už nežije pět let. „Kevča je veselý kluk, který jde do všeho po hlavě,“ říká maminka.

 

Pomůžeme mladému nadějnému sportovci k tomu, aby mohl s úspěchem reprezentovat naši zemi a bojoval se svým zdravotním handicapem?

Tento příběh má aktuálně 8922 hlasů

Do konce hlasování zbývá 10 dnů

Komentáře
Komentáře mohou vkládat jen přihlášení uživatelé.
Další příběhy...VÍCE O NAŠÍ POMOCI
Speciální vozík pro Toníka, aby mohl poznávat svět
Toník je chlapeček s těžší formou hypotonie, která vyplývá z jeho základní diagnózy Downova syndromu. Má omezené lokomoční a kognitivní možnosti, přesto je to zvědavý a aktivní chlapeček, který rád poznává nové možnosti. Podobně laděná je i Toníkova rodin...více

Tento příběh má aktuálně 9133 hlasů

Do konce hlasování zbývá 10 dnů

Na auto, aby se Natálka dostala tam, kam potřebuje
Natálka měla být zdravé miminko. Po komplikovaném porodu, který byl dokončen pomocí Vexu (v podstatě jakýsi zvon s „pumpičkou“ schopnou vytvořit řízený podtlak, zvon se pak umísťuje a pomocí podtlaku přisaje na hlavičku plodu, toto spojení pomáhá k průcho...více

Tento příběh má aktuálně 9028 hlasů

Do konce hlasování zbývá 10 dnů