Speciální vozík pro Toníka, aby mohl poznávat svět

Speciální vozík pro Toníka, aby mohl poznávat svět

PATRON PŘÍBĚHU

 

Strenková.jpg (2 KB)

Mgr. veronika Strenková

Pracovnice neziskové organizace

 

Komentář patrona

 

Toník je chlapeček s těžší formou hypotonie, která vyplývá z jeho základní diagnózy Downova syndromu. Má omezené lokomoční a kognitivní možnosti, přesto je to zvědavý a aktivní chlapeček, který rád poznává nové možnosti. Podobně laděná je i Toníkova rodina. A Toníkovo omezení pro ně není překážkou v tom, aby svůj život redukovali jen na běžnou každodennost. Chtějí i nadále jezdit s oběma dětmi na výlety, zažívat malá dobrodružství.

Jednou z radostí rodiny je jízda na kole. Díky vozíku za kolo benecykl, který rodina vyzkoušela v létě z půjčovny rané péče, se všichni mohli dostat na místa jinak pro Toníka a s Toníkem nedostupná. Chlapec tak může rozšířit své poznávací schopnosti (nová místa, zážitky, zkušenosti), motorické dovednosti (propriocepce a rovnováha), čímž posiluje svůj vývojový potenciál.

Benecykl bude vzhledem k výše popsaným deficitům užívat ještě několik let, samostatná jízda na kole je případnou hudbou daleké budoucnosti.
Rodinný rozpočet je napjatý, neumožňuje investice do nákladné pomůcky nehrazené zdravotní pojišťovnou. Rodina se snaží o vícezdrojové financování.

 

 

Maminka vypráví příběh syna Toníka

 

Máme 2 syny, 7letého Vincenta a 1,5ročního Antonína s chromozómem navíc, tedy má Downův syndrom. Syn se narodil s vadou srdce, kterou mu lékaři operovali ve 3 měsících, k tomu má celkovou hypotonii, a proto musíme chodit na fyzioterapie, navštěvujeme také hipoterapie.

Z důvodu svého hendikepu Toník nechodí a má zatím i horší držení těla. Oproti vrstevníkům je méně pohyblivý, jeho každotýdenní cvičení (hipoterapie, plavání) a čínská medicína jsou finančně náročnější.

My jako rodina rádi jezdíme na kole, ale Tonda nemůže sedět v sedačce, tak bychom mu rádi pořídili vozík za kolo Benecykl, který jsme měli v létě půjčený a doporučený z rané péče, aby ani náš starší syn nestrádal v aktivním životě, jízda na kole ho totiž hodně baví.

Obracíme se na Patrona dětí s žádostí o příspěvek na tento vozík pro syna, sami na něj bohužel nemáme dostatek financí. Žádali jsme již u jiné nadace, ale ta nám přispěje menší část, než co vozík stojí, a sama nám navrhla, ať oslovíme další nadace. Předem velmi děkujeme.

Tento příběh má aktuálně 9138 hlasů

Do konce hlasování zbývá 10 dnů

Komentáře
Komentáře mohou vkládat jen přihlášení uživatelé.
Další příběhy...VÍCE O NAŠÍ POMOCI
Na auto, aby se Natálka dostala tam, kam potřebuje
Natálka měla být zdravé miminko. Po komplikovaném porodu, který byl dokončen pomocí Vexu (v podstatě jakýsi zvon s „pumpičkou“ schopnou vytvořit řízený podtlak, zvon se pak umísťuje a pomocí podtlaku přisaje na hlavičku plodu, toto spojení pomáhá k průcho...více

Tento příběh má aktuálně 9033 hlasů

Do konce hlasování zbývá 10 dnů

Tricykl pro mistra ČR Kevina
Kevina znám již 6 let. Od té doby, co v roce 2014 absolvoval týdenní letní sportovní tábor ve sportovním bezbariérovém centru pro handicapované, kde si mohl vyzkoušet námi nabízené sportovní aktivity (atletika, boccia, cyklistika a lukostřelba) a se stal ...více

Tento příběh má aktuálně 8930 hlasů

Do konce hlasování zbývá 10 dnů