Rehabilitační židlička a kočárek pro Fjodorka

Rehabilitační židlička a kočárek pro Fjodorka

PATRON PŘÍBĚHU

 

bučková.jpg (3 KB)

 

Mgr. Aneta Bučková

poradkyně rané péče

 

 

Komentář patrona

 

Fjodorka a jeho maminku jsem poznala díky sociální službě Raná péče v organizaci EDA. Do rodiny dojíždím na pravidelné konzultace. Fjodorek trpí kombinovaným postižením, svalovou hypotonií a epilepsií. Maminka by teď pro něj potřebovala polohovatelný kočárek a rehabilitační židličku. Židlička je důležitá pro to, aby byl Fjodorek ve správné poloze u jídla, ale také u zrakové stimulace. Díky stabilnímu sedu v židličce se bude moci rovněž lépe orientovat v prostoru, s čím má v poloze vleže potíže. Rehabilitační kočárek potom představuje jedinou možnost, jak s Fjodorkem vyrazit kupříkladu na procházku. Kočárek i židlička jsou však drahou záležitostí a pojišťovny na ně přispívají jenom částečně. Maminka ale platí řadu dalších věcí. S Fjodorkem jezdí na pravidelné fyzioterapie, věnuje se s ním zrakové stimulaci, která mu v budoucnu může zajistit cestu ke komunikaci, kupuje drahé rehabilitační pomůcky a aktuálně řeší i bezbariérové bydlení. Proto je pro ni téměř nemožné v tuto chvíli kočárek a židličku financovat. Proto vás s mojí podporou prosí o pomoc.

 

 

 

Příběh Fjodorka, který se potýká s kombinovaným postižením

Maličký Fjodorek (2 roky) je chlapeček s dětskou mozkovou obrnou a svalovou hypotonií (ochablostí). Jakýkoli pohyb je tak pro něj nesmírně náročný. Tělo ho neposlouchá tak, jak by mělo, a reaguje spíše jako tělo hadrové panenky. K tomu ho trápí ještě centrální oční vada a epilepsie.

Fjodorek tráví většinu času vleže, neleze, nesedá si, jen stěží udrží hlavičku. Maminka ho proto všude vozí v kočárku, který však už nevyhovuje jeho potřebám. Lékaři a fyzioterapeuti nyní mamince doporučili speciální rehabilitační kočárek, který je vzhledem k jeho tělesnému postižení mnohem vhodnější. Zároveň se jim nelíbí, že maminka krmí Fjodorka na svém klíně. Fjodorek by měl mít při jídle i jiným činnostech zafixovanou hlavu a sedět v poloze, která neškodí páteři. Na jeho hypotonickém těle totiž nejsou žádné svaly, a tak se mu může snadno zbortit páteř. Ideální by pro něj byla speciální rehabilitační židlička, která by mu potřebnou oporu a pohodlí poskytla.

Problém je však v tom, že maminka nemá na kočárek ani židličku peníze. Pojišťovna jí sice přislíbila významný příspěvek, maminka však stále musí doplatit 47 043 korun, což si nemůže dovolit. S péčí o postiženého synka se totiž pojí spousta výdajů. Fjodorek je na speciální výživě, která stojí několik tisíc korun měsíčně. Samozřejmostí jsou také pravidelné rehabilitace a další terapie, které jsou nutné k tomu, aby se Fjodorek posouval vývojově kupředu.

 

A protože chce maminka dopřát svému synkovi jen to nejlepší, rozhodla se požádat o pomoc Patrona dětí. Bez kočárku se Fjodorek neobejde a bez židličky mu hrozí vážné zdravotní problémy. Pojďme mu proto společně pomoci.

Tento příběh má aktuálně 19 hlasů

Do konce hlasování zbývá 22 dnů

Komentáře
Komentáře mohou vkládat jen přihlášení uživatelé.
Další příběhy...VÍCE O NAŠÍ POMOCI
Asistenční pejsek pro Marečka
Náš pětiletý Mareček je autista. Na první pohled vypadá jako normální kluk, jakmile s ním ale strávíte pár minut, zjistíte, že je jiný. Mareček zatím nemluví a spoustu věcí kolem sebe nechápe. Kromě autismu ho trápí také opožděný mentální vývoj a...více

Tento příběh má aktuálně 21 hlasů

Do konce hlasování zbývá 22 dnů

Rehabilitace pro nebojácnou Kristýnku
Kristýnka se narodila v červnu roku 2006 společně se svým bráškou dvojčetem. Zatímco bráška příchod na svět zvládl na jedničku, Kristýnka se trápila. Protože se jí nechtělo ven a na císařský řez už bylo pozdě, museli jí lékaři pomoci porodními kleštěmi....více

Tento příběh má aktuálně 18 hlasů

Do konce hlasování zbývá 22 dnů