Rehabilitační židlička a kočárek pro Fjodorka

Rehabilitační židlička a kočárek pro Fjodorka

PATRON PŘÍBĚHU

 

bučková.jpg (3 KB)

 

Mgr. Aneta Bučková

poradkyně rané péče

 

 

Komentář patrona

 

Fjodorka a jeho maminku jsem poznala díky sociální službě Raná péče v organizaci EDA. Do rodiny dojíždím na pravidelné konzultace. Fjodorek trpí kombinovaným postižením, svalovou hypotonií a epilepsií. Maminka by teď pro něj potřebovala polohovatelný kočárek a rehabilitační židličku. Židlička je důležitá pro to, aby byl Fjodorek ve správné poloze u jídla, ale také u zrakové stimulace. Díky stabilnímu sedu v židličce se bude moci rovněž lépe orientovat v prostoru, s čím má v poloze vleže potíže. Rehabilitační kočárek potom představuje jedinou možnost, jak s Fjodorkem vyrazit kupříkladu na procházku. Kočárek i židlička jsou však drahou záležitostí a pojišťovny na ně přispívají jenom částečně. Maminka ale platí řadu dalších věcí. S Fjodorkem jezdí na pravidelné fyzioterapie, věnuje se s ním zrakové stimulaci, která mu v budoucnu může zajistit cestu ke komunikaci, kupuje drahé rehabilitační pomůcky a aktuálně řeší i bezbariérové bydlení. Proto je pro ni téměř nemožné v tuto chvíli kočárek a židličku financovat. Proto vás s mojí podporou prosí o pomoc.

 

 

 

Příběh Fjodorka, který se potýká s kombinovaným postižením

Maličký Fjodorek (2 roky) je chlapeček s dětskou mozkovou obrnou a svalovou hypotonií (ochablostí). Jakýkoli pohyb je tak pro něj nesmírně náročný. Tělo ho neposlouchá tak, jak by mělo, a reaguje spíše jako tělo hadrové panenky. K tomu ho trápí ještě centrální oční vada a epilepsie.

Fjodorek tráví většinu času vleže, neleze, nesedá si, jen stěží udrží hlavičku. Maminka ho proto všude vozí v kočárku, který však už nevyhovuje jeho potřebám. Lékaři a fyzioterapeuti nyní mamince doporučili speciální rehabilitační kočárek, který je vzhledem k jeho tělesnému postižení mnohem vhodnější. Zároveň se jim nelíbí, že maminka krmí Fjodorka na svém klíně. Fjodorek by měl mít při jídle i jiným činnostech zafixovanou hlavu a sedět v poloze, která neškodí páteři. Na jeho hypotonickém těle totiž nejsou žádné svaly, a tak se mu může snadno zbortit páteř. Ideální by pro něj byla speciální rehabilitační židlička, která by mu potřebnou oporu a pohodlí poskytla.

Problém je však v tom, že maminka nemá na kočárek ani židličku peníze. Pojišťovna jí sice přislíbila významný příspěvek, maminka však stále musí doplatit 47 043 korun, což si nemůže dovolit. S péčí o postiženého synka se totiž pojí spousta výdajů. Fjodorek je na speciální výživě, která stojí několik tisíc korun měsíčně. Samozřejmostí jsou také pravidelné rehabilitace a další terapie, které jsou nutné k tomu, aby se Fjodorek posouval vývojově kupředu.

 

A protože chce maminka dopřát svému synkovi jen to nejlepší, rozhodla se požádat o pomoc Patrona dětí. Bez kočárku se Fjodorek neobejde a bez židličky mu hrozí vážné zdravotní problémy. Pojďme mu proto společně pomoci.

Pro tento příběh hlasovalo 947 lidí.

Díky Vám jsme mohli zaslat 2 066,- Kč DĚKUJEME

Komentáře
Komentáře mohou vkládat jen přihlášení uživatelé.
Další příběhy...VÍCE O NAŠÍ POMOCI
Invalidní vozík pro fotbalového fanouška Derečka
Před dvanácti lety se naše rodina rozrostla o 2 kluky, krásná dvojčata. S manželem a naším tehdy čtyřletým synkem jsme se na ně moc těšili, v prvních momentech po porodu se nám ale zhroutil celý svět. Lékaři nám totiž přišli oznámit, že dvojčata dostala i...více

Tento příběh má aktuálně 527 hlasů

Do konce hlasování zbývá 2 dnů

Transkraniální terapie pro autistická dvojčata
Devítiletá dvojčata Filípek a Štěpánek mají moc rádi jízdu na koni. Užívají si také tanec, takže na dětských karnevalech jsou ve svém živlu. Filípek tráví hodně času u modelíny a kinetického písku, Štěpánek si zase hraje s panenkami a vymýšlí a kreslí růz...více

Tento příběh má aktuálně 521 hlasů

Do konce hlasování zbývá 2 dnů

Autistce Sárince na přístroj pro domácí terapii
Sárinka se narodila jako zdravá holčička a pořád se na nás smála. Hrála si s hračkami, naučila se chodit a pomalu si osvojovala první slova. Vše se bohužel změnilo po očkování, které podstoupila v patnácti měsících. Najednou přestala mluvit a nastalo půlr...více

Tento příběh má aktuálně 507 hlasů

Do konce hlasování zbývá 2 dnů