Rehabilitace pro nebojácnou Kristýnku

Rehabilitace pro nebojácnou Kristýnku

PATRON PŘÍBĚHU

 

Bílá.jpg (2 KB)

 

Hana Bílá

rodinná přítelkyně

 

Komentář patrona

 

Kristýnku a její rodinu jsem poznala zhruba před pěti lety. Tehdy jsem jim nabídla cvičení pro rodiče a děti, které vedu už osmým rokem. Kristýnka je veselá a milá slečna, u které je zřejmé, že chce být mezi dětmi. A protože má také ráda pohyb, cvičení ve společnosti jiných dětí a rodičů jí dělá dobře. Samozřejmě je rovněž důležité, aby rehabilitovala ve specializovaných rehabilitačních centrech. Financování takových rehabilitací ale pro její rodiče není snadné. Kristýnka musí rehabilitovat několikrát týdně, což není zrovna levná záležitost. A protože rodinné úspory docházejí, rozhodla se maminka požádat o pomoc Patrona dětí.

 

 

 

 

 

Maminka vypráví příběh Kristýnky, která se potýká s následky dětské mozkové obrny

 

Kristýnka se narodila v červnu roku 2006 společně se svým bráškou dvojčetem. Zatímco bráška příchod na svět zvládl na jedničku, Kristýnka se trápila. Protože se jí nechtělo ven a na císařský řez už bylo pozdě, museli jí lékaři pomoci porodními kleštěmi. Od prvního okamžiku však bylo jasné, že je něco špatně. Kristýnka byla přidušená, krvácela do mozku. Několik dlouhých dní strávila připojená k různým přístrojům v inkubátoru a prognózy nevypadaly dobře. Kristýnka je ale bojovnice a boj o život nikdy nevzdala.

Po několika týdnech strávených v nemocnici jsme si ji konečně mohli odvézt domů, nevěděli jsme však, jaké následky jí komplikovaný porod způsobil. Doma na ni už čekal bráška a také babička, která se nehodlala spokojit se závěrem „počkáme a uvidíme“. Okamžitě začala hledat ty nejlepší doktory, kteří by se na Kristýnku mohli podívat a určit, co se bude dít dál.

A toho pravého lékaře pro svoji vnučku nakonec našla. Hned po první návštěvě u něj jsme se dozvěděli, že se Kristýnka potýká s dětskou mozkovou obrnou a že je potřeba začít co nejdříve rehabilitovat. Okamžitě jsme se s ní pustili do pravidelných rehabilitací a cvičení podle Vojtovy metody, což ohromně zafungovalo. Díky včasnému zjištění diagnózy a cvičení se Kristýnka naučila polykat, sedět a lézt po čtyřech. Jsem na ni moc pyšná.

 

Z Kristýnky už je třináctiletá slečna, která s pomocí maličko chodí. Hodně ji trápí rovnováha, má ale „našlápnuto“ k tomu, aby byla její chůze mnohem jistější. K tomu však potřebuje speciální rehabilitace, jejichž dlouhodobé financování si už nemůžeme dovolit. Vědomí toho, že nejsme schopni naší dceři platit všechny rehabilitace, je strašné. Zároveň si ale uvědomujeme, že prvním krokem k tomu, aby měla naše holčička vše potřebné, je přiznat si, že to sami nezvládneme. A tak vás moc prosíme o pomoc. Váš finanční dar může naší dcerce změnit život.

Tento příběh má aktuálně 18 hlasů

Do konce hlasování zbývá 21 dnů

Komentáře
Komentáře mohou vkládat jen přihlášení uživatelé.
Další příběhy...VÍCE O NAŠÍ POMOCI
Asistenční pejsek pro Marečka
Náš pětiletý Mareček je autista. Na první pohled vypadá jako normální kluk, jakmile s ním ale strávíte pár minut, zjistíte, že je jiný. Mareček zatím nemluví a spoustu věcí kolem sebe nechápe. Kromě autismu ho trápí také opožděný mentální vývoj a...více

Tento příběh má aktuálně 21 hlasů

Do konce hlasování zbývá 21 dnů

Rehabilitační židlička a kočárek pro Fjodorka
Maličký Fjodorek (2 roky) je chlapeček s dětskou mozkovou obrnou a svalovou hypotonií (ochablostí). Jakýkoli pohyb je tak pro něj nesmírně náročný. Tělo ho neposlouchá tak, jak by mělo, a reaguje spíše jako tělo hadrové panenky. K tomu ho trápí ještě...více

Tento příběh má aktuálně 20 hlasů

Do konce hlasování zbývá 21 dnů