Rehabilitace jako podpora pro Agátku a její krůčky

Rehabilitace jako podpora pro Agátku a její krůčky

PATRON PŘÍBĚHU

 

patronka copy_7.png (9 KB)

Adriana Trousilová

Fyzioterapeutka

 

Komentář patrona

 

Agátka je 3letá, velmi usměvavá, milá, veselá a hodná holčička, která si ráda hraje. Miluje zvukové, barevné i černobílé hračky, cestu autem, své rodiče, rodinu a svou starší sestru. Dívka má vzácnou genetickou mutaci projevující se opožděným vývojem, jak mentálním tak i pohybovým. Naštěstí se vývoj dívky výrazně zlepšuje díky obětavým rodičům, milující starší sestřičce a pravidelné rehabilitaci, která je ovšem velmi finančně nákladná.

Agátka při cvičení dělá velké pokroky, ale ještě má před sebou dalekou cestu. Proto i já, jako její patronka, se přimlouvám za příspěvek pro Agátku na cvičení v soukromém zdravotnickém zařízení, kde dívka rehabilituje a kde, bohužel, cvičení není hrazeno zdravotní pojišťovnou. Velmi děkujeme za pomoc.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Společně můžeme podpořit Agátky vývoj

Jsme 4členná rodina a žijeme v rodinném domku v malé obci. Máme 2 dcery - 7letou Sofinku a 3letou Agátku. Pomoc hledáme pro naši mladší dcerku, která se od 2 hodin po narození potýká s dosud nevysvětlitelnými neurologickými problémy. Agátka začala mít asi 2 hodiny po porodu novorozenecké křeče, následoval ihned převoz na JIP, kde probíhala nezbytná vyšetření, následoval převoz do jiné nemocnice, aby proběhla magnetická rezonance. Z nemocnice jsme byli propuštěni po 3 týdnech s tím, že máme štěstí a že je dcera v pořádku, neboť se na nic vyšetřeními nepřišlo, její stav se stabilizoval a křeče se již neobjevily. Asi po necelém měsíci doma nastaly problémy, kdy Agátka špatně jedla, hodně zvracela mléko a stále plakala a vůbec nepřibývala na váze. Ani ne po 2 měsících jsme byli opět hospitalizováni v nemocnici pro neprospívání a virový infekt. Zde nám bylo sděleno, že má dcera také velmi slabý svalový tonus, hypotonii, a bude potřeba začít co nejdříve rehabilitovat. Problémy se stravou a zažíváním se upravily až časem, asi v půl roce Agátky díky pití speciálních nutri drinků, a od 4. měsíce dcery věku se začalo doma 4x denně cvičit Vojtova metoda. Agátka byla velmi slabá, téměř se nehýbala, nepásla koníky, nezvedla hlavičku a ani se nepřetočila. Poté byla ještě 4x hospitalizována kvůli opakovaným bronchitidám, zánětům dýchacích cest. Již 2x byla hospitalizována v nemocnici, aby se přišlo na příčinu, co Agátce je.

Diagnózu Agátky jsme se dozvěděli, když dceři bylo 2,5 roku. Paní doktorka z genetického oddělení nám volala, že zřejmě přišli na příčinu Agátčiných potíží: Agátka je dívka se vzácnou genetickou vadou a nejasnou prognózou. Byla u ní odhalena genetická mutace, který způsobuje opožděný psychomotorický vývoj, makrocefalii (zvětšení hlavy), strabismus (šilhání). Dcera se nyní zvládne sama z lehu posadit, pohybuje se doma šoupáním po zadku, dokáže lézt na krátký úsek, sedí s oporou nebo ve speciální židli. Pomocí žebřin udrží stoj, do kterého jí pomůžeme.

Agátka nemluví, nechodí, s jídlem, hygienou a celkovou péčí je potřeba dceři pomoci. Potřebuje celodenní péči a dozor, a také nezbytné rehabilitace, které jí velice pomáhají. Na neurorehabilitace docházíme do Centra Arcada. Tyto terapie jsou však finančně velmi nákladné pro celou rodinu, a jelikož na ně zdravotní pojišťovna nepřispívá, budeme vděční za jakoukoli pomoc a příspěvek na cvičení pro dceru. Rehabilitace pomáhají Agátce postavit se na nožičky, pomaličku zkoušet krůčky, objevovat svět z jiného úhlu pohledu a mít radost z pohybu. Umožňují také její celkový a mentální vývoj, který je nyní hodně opožděný.

 

Agátku můžete podpořit přímým darem na adrese nadace Patron Dětí.

Tento příběh má aktuálně 2420 hlasů

Do konce hlasování zbývá 28 dnů

Komentáře
Komentáře mohou vkládat jen přihlášení uživatelé.
Další příběhy...VÍCE O NAŠÍ POMOCI
Viktorku rehabilitace podporují v úspěšné léčbě
Viktorka je veselá slečna, které v necelém roce bylo diagnostikované nevyléčitelné onemocnění. V tu dobu neexistoval žádný lék. Po půl roce se ale vydala na celoživotní boj, kdy svitla naděje v podobě léku v zahraničí. Od té doby dívenka prochází někol...více

Tento příběh má aktuálně 2470 hlasů

Do konce hlasování zbývá 28 dnů

Františkovi ortézy jako naději k samostatné chůzi
Fandu a jeho rodinu navštěvuji jako poradkyně rané péče. Již od začátku je spolupráce s rodinou velice příjemná. Celá rodina se snaží chlapce co nejvíce rozvíjet. Maminka mu věnuje spoustu času a pracuje s ním dle doporučení odborníků. František má dia...více

Tento příběh má aktuálně 2436 hlasů

Do konce hlasování zbývá 28 dnů