Péťa by do lázní potřeboval asistenci

Péťa by do lázní potřeboval asistenci

PATRON PŘÍBĚHU

 

Mgr. Jana Božičevičová.jpg (2 KB)

Mgr. Jana Božičevičová

Pracovnice neziskové organizace

 

Komentář patrona

 

Péťu znám z rané péče, jsem jeho klíčový pracovník. Byl mu diagnostikován dětský autismus a má velké obtíže s pohybovým aparátem. Ve svých 3 letech není schopen samostatné chůze. Péče o něj je velmi náročná a hlavně nepřetržitá. S jeho obtížemi by mu mohl výrazně pomoci pobyt v lázních, který je všemi odborníky neustále doporučován.

Péťova babička, která by mu mohla být doprovodem, má roztroušenou sklerózu a nedokáže se o něj postarat po celý den. Proto bychom potřebovali pro Péťu zajistit doprovod do lázní, což je ovšem finančně náročná služba, a proto budeme vděčni za jakoukoliv pomoc.

 

 

Tatínek vypráví příběh syna Petříka

Petr je moc hodný a usměvavý kluk se zájmem o otevírání a zavírání dveří. Jeho zájmy jsou jiné než ostatních zdravých dětí.

Syn má kromě diagnostikovaného dětského autismu (mentálně odpovídá 6měsíčnímu dítěti) také velké problémy s pohybovým aparátem. Ve svých 3 letech stále není schopen samostatné chůze a od různých odborníků je mu neustále doporučován pobyt v lázních. Potřeboval by absolvovat neurorehabilitace, ergoterapii a smyslovou terapii. Tyto cvičení mu pomohou se posunout ve vývoji.

Moc rád bych mu tuto péči zajistil, ale bohužel jsem otec samoživitel a nemohu si tak dlouhý pobyt mimo práci dovolit. Petra mám v péči, poněvadž o něj jeho matka přestala po rozvodu jevit zájem. Ve společné domácnosti s námi žije i moje matka, která mi pomáhá se synem, co může, ale je to pro ni velmi náročné. Je vážně nemocná, trpí roztroušenou sklerózou. Do lázní by s Petrem mohla jet ona, ale nedokázala by se o něj plnohodnotně postarat, proto bych mu chtěl obstarat pro tento pobyt asistenci, která je současně finančně náročná.

Tento příběh má aktuálně 8523 hlasů

Do konce hlasování zbývá 6 dnů

Komentáře
Komentáře mohou vkládat jen přihlášení uživatelé.
Další příběhy...VÍCE O NAŠÍ POMOCI
Vojtíkovi vozík na rehabilitace i horské túry
Jsme čtyřčlenná rodina s 2 veselými dětmi, 10letým Péťou a 7letým Vojtíškem. Vojta je velice veselý, komunikativní človíček, který se snaží svou neustále pozitivní náladou zvládat těžkosti a bolesti své diagnózy. Narodil se předčasně překotným porodem ve ...více

Tento příběh má aktuálně 8536 hlasů

Do konce hlasování zbývá 6 dnů

Julince terapie, které jí velmi pomáhají
Ještě sice nemluvím a zjistili jsme, že mi bude ještě nějakou dobu trvat, než začnu. Ale maminka Vám odpoví na vše, co budete chtít slyšet, protože mě zná ze všech nejlépe. Ví, kdy mě něco trápí, kdy se mi něco nelíbí a taky, když na ní zkouším svoje ksyc...více

Tento příběh má aktuálně 8312 hlasů

Do konce hlasování zbývá 6 dnů