Neurorehabilitační program pro Samíka

Neurorehabilitační program pro Samíka

PATRON PŘÍBĚHU

 

patronka copy_4.png (9 KB)

 

Jaroslava Kunešová

rodinná přítelkyně

 

Komentář patrona

 

Se Samíčkovou maminkou jsem se seznámila ve školce, kam chodily naše děti. Tenkrát byl Samík ještě miminko a maminka vodila do školky jeho staršího brášku Sebastiánka. Začaly jsme se kamarádit, navštěvovat se a trávit spolu volná odpoledne. Měla jsem tak možnost sledovat Samíkův vývoj už od malička. Je to malý bojovník a moc se snaží stavět na nohy.

Předloni v prosinci se na chviličku sám postavil do prostoru a měl z toho ohromnou radost. Pak se celý rok nic nedělo, až o letošních Vánocích se zázrak opakoval, bohužel neměl dlouhého trvání.

Rodině se později naskytla příležitost dostat Samíka do Centra Hájek, kde absolvoval dvoutýdenní neurorehabilitační cvičení, jehož výsledky byly fantastické. Bylo neuvěřitelné, co dokázal za pouhých 14 dní. Teď už všichni víme, že pokud bude takto rehabilitovat dál, dočká se svých prvních kroků. Problém je však v tom, že pojišťovny na tyto neurorehabilitace nepřispívají a rodiče na ně teď nemají peníze. Věřím však, že se díky Patronovi dětí potřebná částka podaří vybrat a že společně Samíkovi k samostatné chůzi pomůžeme.

 

 

Maminka vypráví příběh Samíka, který se pere s následky DMO a s lámavostí kostí

Tříletý Samíček přišel na svět společně se svým dvojčetem Julinkou. Doma na ně už čekal starší bráška Sebastián. Samík se bohužel potýkal s krvácením do mozku, v jehož důsledku se u něj rozvinula dětská mozková obrna. Trápily ho také zkroucené nožky, kdy se mu kolena vtáčela dovnitř. Dnes to řešíme s pomocí speciálních bot, které mají tomuto zkroucení zabraňovat, bohužel to ale zatím moc nefunguje.

 

V pouhých sedmnácti dnech si navíc zlomil pravou stehenní kost, což se v roce a půl opakovalo. Na základě toho lékaři zjistili, že trpí extrémní lámavostí kostí. Později se nám podařilo dostat ho do výzkumu na podporu vývoje kostí, zatím jsme ale žádného výsledku nedosáhli. S postupem času se bohužel přidala i centrální porucha zraku.

 

Se Samíkem cvičíme podle Vojtovy metody, kvůli jeho zvýšené lámavosti kostí se jí však nemůžeme věnovat v plné míře. Navštěvujeme také Centrum Hájek, kde můj syn poctivě rehabilituje. Trvalo nám docela dlouho, než jsme objevili někoho, kdo se nezalekl Samíkovy DMO a lámavosti kostí, a tak jsme všem v Centru moc vděční, že se nás ujali.

 

Nyní bychom Samíkovi rádi dopřáli dvoutýdenní neurorehabilitační program, se kterým už máme zkušenost. Po prvním takovém programu byly patrné obrovské pokroky, Samík si v pohybu začal být jistější. Díky tomu jsme získali naději, že jednou třeba bude sám chodit.

 

 

Podpora státu je však v těchto záležitostech opravdu malá, a tak si neurorehabilitaci, kterou Samík potřebuje několikrát do roka, hradíme sami. Naše úspory už ale docházejí a aktuálně se nacházíme v situaci, kdy si financování dalšího intenzivního rehabilitačního programu nemůžeme dovolit. A tak moc prosíme o pomoc vás. Věříme totiž, že se náš chlapeček jednou na vlastní nožky opravdu postaví.

Pro tento příběh hlasovalo 7621 lidí.

Díky Vám jsme mohli zaslat 1 285,- Kč DĚKUJEME

Komentáře
Komentáře mohou vkládat jen přihlášení uživatelé.
Další příběhy...VÍCE O NAŠÍ POMOCI
Aby Jiříka nebolela záda a mohl chodit
Jirku vnímám jako kamaráda a velkého bojovníka, ze kterého by si mohl vzít příklad i leckterý dospělý. Známe se už šest let. Posloucháme spolu muziku, která ho moc baví a hrajeme různé hry. Jirka je společenský, má rád zábavu, zajímá se o dění kolem sebe....více

Tento příběh má aktuálně 188 hlasů

Do konce hlasování zbývá 30 dnů

Vozík pro Kristýnku se svalovou dystrofií
Malou Kristýnku znám od jejího narození, s její maminkou se přátelíme už léta. Kristýnka je nesmírně milá a usměvavá holčička, je také hodně snaživá, šikovná, pokorná a skromná. Narodila se jako zdravé dítě, kolem pátého roku se ale objevily problémy s po...více

Tento příběh má aktuálně 185 hlasů

Do konce hlasování zbývá 30 dnů

Zdravotní kočárek pro Davídka
Davídka a jeho rodinu znám už rok, jezdím k nim jako jejich poradkyně rané péče. Davídek je usměvavý a aktivní chlapeček a brzy mu budou tři roky. On i jeho rodina se moc snaží, aby se naučil sám chodit, jemu v tom však brání zdravotní komplikace, které z...více

Tento příběh má aktuálně 182 hlasů

Do konce hlasování zbývá 30 dnů