Neurorehabilitační program pro Samíka

Neurorehabilitační program pro Samíka

PATRON PŘÍBĚHU

 

patronka copy_4.png (9 KB)

 

Jaroslava Kunešová

rodinná přítelkyně

 

Komentář patrona

 

Se Samíčkovou maminkou jsem se seznámila ve školce, kam chodily naše děti. Tenkrát byl Samík ještě miminko a maminka vodila do školky jeho staršího brášku Sebastiánka. Začaly jsme se kamarádit, navštěvovat se a trávit spolu volná odpoledne. Měla jsem tak možnost sledovat Samíkův vývoj už od malička. Je to malý bojovník a moc se snaží stavět na nohy.

Předloni v prosinci se na chviličku sám postavil do prostoru a měl z toho ohromnou radost. Pak se celý rok nic nedělo, až o letošních Vánocích se zázrak opakoval, bohužel neměl dlouhého trvání.

Rodině se později naskytla příležitost dostat Samíka do Centra Hájek, kde absolvoval dvoutýdenní neurorehabilitační cvičení, jehož výsledky byly fantastické. Bylo neuvěřitelné, co dokázal za pouhých 14 dní. Teď už všichni víme, že pokud bude takto rehabilitovat dál, dočká se svých prvních kroků. Problém je však v tom, že pojišťovny na tyto neurorehabilitace nepřispívají a rodiče na ně teď nemají peníze. Věřím však, že se díky Patronovi dětí potřebná částka podaří vybrat a že společně Samíkovi k samostatné chůzi pomůžeme.

 

 

Maminka vypráví příběh Samíka, který se pere s následky DMO a s lámavostí kostí

Tříletý Samíček přišel na svět společně se svým dvojčetem Julinkou. Doma na ně už čekal starší bráška Sebastián. Samík se bohužel potýkal s krvácením do mozku, v jehož důsledku se u něj rozvinula dětská mozková obrna. Trápily ho také zkroucené nožky, kdy se mu kolena vtáčela dovnitř. Dnes to řešíme s pomocí speciálních bot, které mají tomuto zkroucení zabraňovat, bohužel to ale zatím moc nefunguje.

 

V pouhých sedmnácti dnech si navíc zlomil pravou stehenní kost, což se v roce a půl opakovalo. Na základě toho lékaři zjistili, že trpí extrémní lámavostí kostí. Později se nám podařilo dostat ho do výzkumu na podporu vývoje kostí, zatím jsme ale žádného výsledku nedosáhli. S postupem času se bohužel přidala i centrální porucha zraku.

 

Se Samíkem cvičíme podle Vojtovy metody, kvůli jeho zvýšené lámavosti kostí se jí však nemůžeme věnovat v plné míře. Navštěvujeme také Centrum Hájek, kde můj syn poctivě rehabilituje. Trvalo nám docela dlouho, než jsme objevili někoho, kdo se nezalekl Samíkovy DMO a lámavosti kostí, a tak jsme všem v Centru moc vděční, že se nás ujali.

 

Nyní bychom Samíkovi rádi dopřáli dvoutýdenní neurorehabilitační program, se kterým už máme zkušenost. Po prvním takovém programu byly patrné obrovské pokroky, Samík si v pohybu začal být jistější. Díky tomu jsme získali naději, že jednou třeba bude sám chodit.

 

 

Podpora státu je však v těchto záležitostech opravdu malá, a tak si neurorehabilitaci, kterou Samík potřebuje několikrát do roka, hradíme sami. Naše úspory už ale docházejí a aktuálně se nacházíme v situaci, kdy si financování dalšího intenzivního rehabilitačního programu nemůžeme dovolit. A tak moc prosíme o pomoc vás. Věříme totiž, že se náš chlapeček jednou na vlastní nožky opravdu postaví.

Tento příběh má aktuálně 6198 hlasů

Do konce hlasování zbývá 10 dnů

Komentáře
Komentáře mohou vkládat jen přihlášení uživatelé.
Další příběhy...VÍCE O NAŠÍ POMOCI
Rehabilitace TheraSuit pro Radečka s DMO
Šestiletý Radeček byl od narození neklidné miminko. Pořád plakal a oproti svým vrstevníkům byl motoricky pozadu. Plazit se začal až v osmnácti měsících a hodně dlouho poté nic dalšího nesvedl. Věděla jsem, že je něco špatně, až v jeho dvou letech a dvou m...více

Tento příběh má aktuálně 6260 hlasů

Do konce hlasování zbývá 10 dnů

Šimonkovi na elektrický vozík
Jedenáctiletý Šimonek je aktivní kluk, který má rád přírodu a zvířata. Baví ho ale také plavání a umí ocenit i kvalitní hudbu. Se svými rodiči podniká různé výlety a společně se věnují kupříkladu geocachingu. Šimonek navštěvuje speciální základní školu a ...více

Tento příběh má aktuálně 6233 hlasů

Do konce hlasování zbývá 10 dnů