Neurorehabilitace pro milovníka výtahů Jáchymka

Neurorehabilitace pro milovníka výtahů Jáchymka

PATRON PŘÍBĚHU

 

Pajerová.jpg (2 KB)

 

Lucie Pajerová

rodinná přítelkyně

 

Komentář patrona

 

Jáchymek je šikovný kluk, který se pere s řadou zdravotních problémů. Pro jeho rodiče to není vůbec snadné, veškerou svou energii ale věnují tomu, aby byl jejich syn jednou co nejsamostatnější. Dnes a denně je obdivuji za to, jak skvělými a trpělivými rodiči jsou. Myslím, že si Jáchymek nemohl vybrat lépe. Jáchymek musí každodenně rehabilitovat a jak už to tak bývá, největší úspěchy se dostavují po rehabilitacích a terapiích, které nejsou hrazeny zdravotními pojišťovnami. Protože jsou náklady na jeho péči opravdu vysoké, rozhodli se rodiče nyní požádat o pomoc s financováním intenzivního rehabilitačního programu Kosmík. Jáchymek ho už několikrát absolvoval a výsledky byly úžasné.

 

 

 

 

Tatínek vypráví příběh Jáchymka, který den co den svádí boj o větší samostatnost

 

Sedmiletý Jáchymek je velký cestovatel. Nejraději se vozí různými dopravními prostředky, a jakmile se dostane do výtahu, je nejšťastnější na světě. A když se zrovna nikam nejede, sleduje metro a výtahy alespoň na YouTube. Někdy si místo toho pustí i Krtečka.

Jáchymek se narodil koncem léta roku 2012 jako úplně zdravý kluk. S postupem času se ale začaly objevovat podivné vývojové anomálie. Jáchymek kupříkladu nenavazoval oční kontakt, nedával najevo své emoce, neusmíval se, začal si ubližovat. Spousta mezníků ve vývoji, například obracení se na bříško nebo vysoký klek, vůbec neprobíhaly. Lékaři nám doporučili rehabilitování pomocí Vojtovy metody, to ale zabíralo jen minimálně.

Časem jsme se dostali na neurologii do Fakultní nemocnice v Motole, protože se u Jáchymka objevily záškuby těla. Hned bylo jasné, že se jedná o epilepsii, ale lékařům se dlouho nedařilo dostat záchvaty pod kontrolu. Nakonec strávil Jáchymek v nemocnici 2 měsíce, po kterých odcházel s kombinací čtyř antiepileptik a počtem dvaceti záchvatů denně. V porovnání s naším nástupem do nemocnice, kdy jich měl denně až 300, se nám to však nezdálo tak hrozné. Nyní se nám podařilo záchvaty zkrotit úplně, epilepsie je ale živá nemoc a může se kdykoli znovu projevit.

Horší zprávy nás však čekaly po magnetické rezonanci. Jáchymkovi byla diagnostikována myelinizace týlního mozkového laloku. Myelin je základní stavební kámen bílé kůry mozkové a jeho deficit má závažné následky pro celkovou činnost mozku. Ruku ruce s tím jde u Jáchymka těžká mentální retardace a zpomalený psychomotorický vývoj.

Byl to pro nás obrovský šok, ale řekli jsme si, že Jáchymka zkusíme dovést alespoň k základní úrovni soběstačnosti – aby se dokázal obléci, najíst a zvládl hygienu. Aby se náš cíl podařil, domluvili jsme mu kromě klasické rehabilitace také hipoterapii, ergoterapii, canisterapii a lázně. Tyto klasické metody mají ovšem omezený potenciál a také výsledky.

Na jaře roku 2016 si ale Jáchymek poprvé vyzkoušel intenzivní měsíční terapii na Neurorehabilitační klinice AXON. Ta mu obrovským způsobem pomohla – naučil se chodit s chodítkem a celkově udělal velký pokrok. Nyní je již schopný sám ujít několik desítek metrů. Vzhledem k těmto skvělým výsledkům jsme terapii několikrát zopakovali a rádi bychom v tom pokračovali i nadále. Jedna taková intenzivní terapie ale stojí 72 000 korun, což si už nemůžeme dovolit. Protože však nechceme, aby se Jáchymkovy pohybové schopnosti zase zhoršily, rozhodli jsme se s jeho maminkou požádat o pomoc vás.

 

 

Pro tento příběh hlasovalo 3496 lidí.

Díky Vám jsme mohli zaslat 1 981,- Kč DĚKUJEME

Komentáře
Komentáře mohou vkládat jen přihlášení uživatelé.
Další příběhy...VÍCE O NAŠÍ POMOCI
Helence na rychlejší vývoj
S Helenkou a její rodinou se znám již tři roky, kdy k nim dojíždím jako poradce rané péče. Helenka je veselá holčička, která ráda objevuje své okolí. Bohužel ji však trápí celá řada obtíží. Má vadu zraku, sluchu a má i motorické obtíže. Chodí o široké báz...více

Tento příběh má aktuálně 1334 hlasů

Do konce hlasování zbývá 26 dnů

Fyziologický roztok a další potřeby pro Danielku
Daniela je čtrnáctileté děvče, které znám od jejího narození díky její mamince, se kterou jsme rodinnými přáteli již několik let. Danielka trpí syndromem krátkého střeva, od kterého se odvíjí další zdravotní problémy, a tak potřebuje celodenní péči. Nejvě...více

Tento příběh má aktuálně 1297 hlasů

Do konce hlasování zbývá 26 dnů

Aby se Domča mohla po autonehodě znovu hýbat
S Dominikou jsem se seznámila v nemocnici. 17. března 2018 jí od základu změnila život těžká autonehoda. Utrpěla mnohočetná zranění, v nemocnici v Hradci Králové bojovala o život. Přežila, ale kvůli otoku míchy přestala hýbat končetinami a její bránice sp...více

Tento příběh má aktuálně 1274 hlasů

Do konce hlasování zbývá 26 dnů