Julince na polohovatelný vozíček

Julince na polohovatelný vozíček

PATRON PŘÍBĚHU

 

patron lékař.jpg (6 KB)

 

Jakub Majetný

lékař

 

Komentář patrona

 

Julinku jsem poznal z pozice klinického psychologa, společně s rodiči je našim úkolem dobře mapovat, kde se zrovna nachází ve svém vývoji a jak ji podpořit.

V době, kdy jiné děti běhají a směle zkoumají svět, Julinka se posouvá po místnosti jen po zadečku. V době, kdy jiné děti chrlí nekonečné věty na své rodiče, Julinka začíná teprve používat první slova s významem. Je to ale neskutečná bojovnice, stejně jako její máma a táta.

Musím říct, že oba rodiče mají můj velký obdiv za obrovské sebepřekonání a neustálé hledání nových cest k její stimulaci a podpoře hybnosti a sebeobsluhy.

Pro mě jakožto psychologa je Julie s její rodinou důkazem, že svět je v rovnováze - v tomto případě však velmi těžce vydřené! Srdečně děkuji všem, kteří se rozhodnou přispět. Uděláte opravdu dobrý skutek!

 

 

 

Maminka vypráví příběh bojovnice Julie

Julinka je dvouletá milá holčička, kterou baví kreslení, hraní na hudební nástroje (bubínek), hudba, plavání, houpání, trampolína a panenky. Julinka se nám narodila zdravá a vše probíhalo bez komplikací, které se však objevily hned ve druhém týdnu jejího života. Kvůli křečím musela být hospitalizována v nemocnici, kde jí byla diagnostikována herpetická meningoencefalitida, jež patří mezi nejzávažnější onemocnění mozku.

Ve čtvrtém měsíci života se tento stav opakoval a byla jí diagnostikována epilepsie. Poté zůstala naše holčička ochrnutá.

Verdikt lékařů zněl: Dětská mozková obrna. Aktuálně je Julinka motoricky na úrovni půlročního dítěte, ale jinak je moc chytrá, pozná barvičky, učí se pěkně na nočník, pozná zvířátka a umí zazpívat bum bum bác bác, miluje totiž dětské písničky.

Cvičíme s ní třikrát denně, jezdíme hipoterapii, do lázní a máme doma všechny pomůcky, co potřebuje.

Teď je období, kdy potřebuje nejvíce rehabilitací, protože si mozek zapamatovává údaje a pohyby, které dělá. Snažíme se Julince dát vše, co můžeme, dělat její dny krásné. Nyní jsme ve fázi, kdy bude pro Julinku nejvhodnější vozíček, ve kterém bude mít rozhled a bude více samostatná.

Potřebuje speciální polohovací vozíček kvůli zádům, aby je neměla křivé, na normálním opěradle by ani nevydržela tak dlouho.

Cena tohoto vozíčku se pohybuje okolo 120 000 Kč. Část peněz zvládneme zaplatit sami, ale o zbytek bychom chtěli moc poprosit vás. Budeme rádi za každou částku, kterou si budete moci dovolit přispět.

 

Děkujeme!

 

Pro tento příběh hlasovalo 13788 lidí.

Díky Vám jsme mohli zaslat 1 328,- Kč DĚKUJEME

Komentáře
Komentáře mohou vkládat jen přihlášení uživatelé.
Další příběhy...VÍCE O NAŠÍ POMOCI
Speciální vozík pro Toníka, aby mohl poznávat svět
Toník je chlapeček s těžší formou hypotonie, která vyplývá z jeho základní diagnózy Downova syndromu. Má omezené lokomoční a kognitivní možnosti, přesto je to zvědavý a aktivní chlapeček, který rád poznává nové možnosti. Podobně laděná je i Toníkova rodin...více

Tento příběh má aktuálně 5009 hlasů

Do konce hlasování zbývá 17 dnů

Na auto, aby se Natálka dostala tam, kam potřebuje
Natálka měla být zdravé miminko. Po komplikovaném porodu, který byl dokončen pomocí Vexu (v podstatě jakýsi zvon s „pumpičkou“ schopnou vytvořit řízený podtlak, zvon se pak umísťuje a pomocí podtlaku přisaje na hlavičku plodu, toto spojení pomáhá k průcho...více

Tento příběh má aktuálně 4983 hlasů

Do konce hlasování zbývá 17 dnů

Tricykl pro mistra ČR Kevina
Kevina znám již 6 let. Od té doby, co v roce 2014 absolvoval týdenní letní sportovní tábor ve sportovním bezbariérovém centru pro handicapované, kde si mohl vyzkoušet námi nabízené sportovní aktivity (atletika, boccia, cyklistika a lukostřelba) a se stal ...více

Tento příběh má aktuálně 4856 hlasů

Do konce hlasování zbývá 17 dnů