Julince na polohovatelný vozíček

Julince na polohovatelný vozíček

PATRON PŘÍBĚHU

 

patron lékař.jpg (6 KB)

 

Jakub Majetný

lékař

 

Komentář patrona

 

Julinku jsem poznal z pozice klinického psychologa, společně s rodiči je našim úkolem dobře mapovat, kde se zrovna nachází ve svém vývoji a jak ji podpořit.

V době, kdy jiné děti běhají a směle zkoumají svět, Julinka se posouvá po místnosti jen po zadečku. V době, kdy jiné děti chrlí nekonečné věty na své rodiče, Julinka začíná teprve používat první slova s významem. Je to ale neskutečná bojovnice, stejně jako její máma a táta.

Musím říct, že oba rodiče mají můj velký obdiv za obrovské sebepřekonání a neustálé hledání nových cest k její stimulaci a podpoře hybnosti a sebeobsluhy.

Pro mě jakožto psychologa je Julie s její rodinou důkazem, že svět je v rovnováze - v tomto případě však velmi těžce vydřené! Srdečně děkuji všem, kteří se rozhodnou přispět. Uděláte opravdu dobrý skutek!

 

 

 

Maminka vypráví příběh bojovnice Julie

Julinka je dvouletá milá holčička, kterou baví kreslení, hraní na hudební nástroje (bubínek), hudba, plavání, houpání, trampolína a panenky. Julinka se nám narodila zdravá a vše probíhalo bez komplikací, které se však objevily hned ve druhém týdnu jejího života. Kvůli křečím musela být hospitalizována v nemocnici, kde jí byla diagnostikována herpetická meningoencefalitida, jež patří mezi nejzávažnější onemocnění mozku.

Ve čtvrtém měsíci života se tento stav opakoval a byla jí diagnostikována epilepsie. Poté zůstala naše holčička ochrnutá.

Verdikt lékařů zněl: Dětská mozková obrna. Aktuálně je Julinka motoricky na úrovni půlročního dítěte, ale jinak je moc chytrá, pozná barvičky, učí se pěkně na nočník, pozná zvířátka a umí zazpívat bum bum bác bác, miluje totiž dětské písničky.

Cvičíme s ní třikrát denně, jezdíme hipoterapii, do lázní a máme doma všechny pomůcky, co potřebuje.

Teď je období, kdy potřebuje nejvíce rehabilitací, protože si mozek zapamatovává údaje a pohyby, které dělá. Snažíme se Julince dát vše, co můžeme, dělat její dny krásné. Nyní jsme ve fázi, kdy bude pro Julinku nejvhodnější vozíček, ve kterém bude mít rozhled a bude více samostatná.

Potřebuje speciální polohovací vozíček kvůli zádům, aby je neměla křivé, na normálním opěradle by ani nevydržela tak dlouho.

Cena tohoto vozíčku se pohybuje okolo 120 000 Kč. Část peněz zvládneme zaplatit sami, ale o zbytek bychom chtěli moc poprosit vás. Budeme rádi za každou částku, kterou si budete moci dovolit přispět.

 

Děkujeme!

 

Tento příběh má aktuálně 11026 hlasů

Do konce hlasování zbývá 8 dnů

Komentáře
Komentáře mohou vkládat jen přihlášení uživatelé.
Další příběhy...VÍCE O NAŠÍ POMOCI
Viktorkovi na rehabilitační pobyt
Náš Viktorek je hodný tříletý chlapec, který miluje auta a vše kolem nich. Bohužel se narodil předčasně ve 29 týdnu těhotenství a začátky byly opravdu těžké... Museli jsme navštívit spousty lékařů, absolvovat hodně vyšetření. Konečná diagnóza zněla: hypot...více

Tento příběh má aktuálně 11299 hlasů

Do konce hlasování zbývá 8 dnů

Motomed pro malého Daníka
S Daníkem a jeho maminkou jsem se seznámila v rámci svého povolání, jsem jednatelkou spolku na pomoc dětem s psychickým i fyzickým postižením. Daníkem trpí vzácným genetickým onemocněním, což mu způsobuje řadu zdravotních problémů. Na posílení svalů by mu...více

Tento příběh má aktuálně 11134 hlasů

Do konce hlasování zbývá 8 dnů