Intenzivní rehabilitace pro společenského Štěpána

Intenzivní rehabilitace pro společenského Štěpána

PATRON PŘÍBĚHU

 

Dušková.jpg (2 KB)

Mgr. Monika Dušková

vedoucí služby Denní stacionář

 

Komentář patrona

 

Štěpán je sedmnáctiletý chlapec, který pochází z Ukrajiny. Jeho otec v Česku už 16 let pracuje a má zde trvalý pobyt. Manželka a jeho tři děti se za ním přestěhovaly v červnu loňského roku. Já znám Štěpána od listopadu roku 2018, kdy začal 2x týdně docházet do našeho Denního stacionáře v Centru sociálních služeb. Štěpán má kombinované postižení a pohybuje se pouze pomocí vozíku. Dokáže sám sedět a s oporou se postaví, při svých každodenních činnostech však potřebuje pomoc druhé osoby. Pro Štěpána je důležitá především pravidelná rehabilitace. Letos v září byl s maminkou měsíc v Janských Lázních, kde získali kontakt a doporučení na využití rehabilitací na Neurorehabilitační klinice AXON v Praze. Po velmi pozitivních zkušenostech a výsledcích u našeho jiného klienta jsem si jistá, že intenzivní rehabilitační péče v AXONu Štěpánovi prospěje, bohužel je však pro rodiče příliš nákladná. Pojďme jim proto na drahé rehabilitace přispět. O Štěpána se úžasně starají a naši pomoc si zaslouží.

 

 

Příběh Štěpána s DMO, který se díky rehabilitacím může dočkat svých prvních samostatných krůčků

Sedmnáctiletý Štěpán je veselý kluk, který nezkazí žádnou legraci. Má rád koně, proto se vždycky ohromně těší na pravidelné hipoterapie (terapie využívající pohyb koně). Užívá si ale také poslech hudby a společnost svých blízkých. Štěpánovi se moc líbí v kostele. Rád poslouchá kázání při bohoslužbách a rozhlíží se kolem po krásné výzdobě a sochách, které ho fascinují.

 

V životě to však nemá vůbec snadné. Narodil se s dětskou mozkovou obrnou s postižením všech končetin, proto je momentálně upoutaný na invalidní vozík. Tak to ale zůstat nemusí. Lékaři totiž dali rodičům naději, že se Štěpán jednou postaví na nohy a bude chodit. Aby se to však stalo, musí se pořádně opřít do cvičení a rehabilitování.

 

Nejideálnější volbou je intenzivní rehabilitace Kombi Kosmík na Neurorehabilitační klinice AXON. V rámci programu Kombi Kosmík se rehabilituje pětkrát do týdne po dobu jednoho měsíce a jeho cena je 80 000 korun. Rodiče, kteří se kromě Štěpána starají ještě o další dvě děti, ale tolik peněz aktuálně nemají. Proto se rozhodli požádat o pomoc dárce Patrona dětí.

Pomůžeme?

Tento příběh má aktuálně 1819 hlasů

Do konce hlasování zbývá 5 dnů

Komentáře
Komentáře mohou vkládat jen přihlášení uživatelé.
Další příběhy...VÍCE O NAŠÍ POMOCI
Kvalitní sluchadla pro Ríšu
Ríšu znám již od jeho nástupu do školy. Dva roky jsem byla jeho třídní učitelkou. Ríša je velice milý, kamarádský chlapec, který je pro své povahové vlastnosti ve třídě oblíbený. Aktivně se zúčastňuje všech školních i mimoškolních aktivit, např. nácviku p...více

Tento příběh má aktuálně 1850 hlasů

Do konce hlasování zbývá 5 dnů

ABA terapie pro malého Tarzana Kubíka
Kubíčka jsem poznala jako téměř tříletého kluka, když jeho rodiče kontaktovali naši ranou péči. Kubík se v současné době projevuje jako dítě s poruchou autistického spektra. Hůř navazuje kontakt s druhými lidmi a svými vrstevníky, učí se komunikovat pomoc...více

Tento příběh má aktuálně 1805 hlasů

Do konce hlasování zbývá 5 dnů