Chodítko pro Kubíka, aby se mohl lépe pohybovat

Chodítko pro Kubíka, aby se mohl lépe pohybovat

PATRON PŘÍBĚHU

 

Čelůstková.jpg (2 KB)

Jana Čelůstková

Pracovnice neziskové organizace

 

Komentář patrona

 

Kubíka i jeho rodinu znám od května 2017, kdy byl Kubíkovi rok a půl. Jsem poradce rané péče, který má ten velký bonus v práci - což je fakt, že navštěvuji rodiny s dětmi v jejich domácím prostředí, a tam společně pracujeme na podpoře rozvoje dítěte i na podpoře celé rodiny.

 

Od prvních okamžiků našeho seznámení jsem pochopila jak velký a odhodlaný bojovník Kubík je. Jeho vůle pohybovat se za nabízenou hračkou, dostat se k tetě, která má nějaké překvapení za zády, byla a JE naprosto obdivuhodná. Stejnou energii a sílu podpořit Kubíka v pohybu mají i oba jeho rodiče, kteří s ním velmi intenzivně rehabilitují, hledají různé doplňkové terapie, náměty na práci, na rozvoj nejenom pohybu, ale i běžné hry, rozvoj všech dalších dovedností a schopností, které potřebuje dítě ke šťastnému životu. A že teda Kubík šťastný je, to mohu garantovat - jeho tvář je vždy jako sluníčko, má opravdu úsměv od "ucha k uchu" a umí svou energií rozsvítit den všem kolem něj.

 

Za těch necelých 5 let, co znám chlapce i jeho rodinu, udělal obrovský pokrok v rozvoji hrubé motoriky - samozřejmě za podpory svých rodičů. Teď už je ve fázi, kdy začíná svět poznávat ze stoje "na vlastních nohou". A proto jim moc přeji, aby se podařilo sehnat dostatek financí na pořízení chodítka pro Kubíka. Věřím tomu, že pak se zase rozběhne vývoj v dalších oblastech, které stoj ve vzpřímené poloze může podpořit.

 

 

 

Kubík je sluníčko a svým úsměvem rozzáří den každému člověku kolem něj

Kubík je velice společenský, veselý a má rád srandu a děti kolem sebe, je neustále pozitivně naladěný. Syn se narodil s dětskou mozkovou obrnou. Po mentální stránce odpovídá svému věku a začal chodit do školky, ale má velký pohybový handicap. Sám se nenají, nenapije, neobleče, nezajde na záchod, vyžaduje celodenní péči. K těžké diagnóze jsme se ale celá rodina postavila čelem a každým dnem se divíme, jaké dělá náš chlapeček pokroky.

 

Kuba zatím leze a díky poctivé rehabilitaci se začíná zvedat, proto bychom mu chtěli pořídit speciální chodítko, abychom jeho snažení podpořili doma i ve školce, pomohli mu v dalším rozvoji a dopřáli mu kvalitnější život. Chodítko mu dopřeje jiný pohled na svět a podpoří jeho snažení. V chodítku je syn kvalitně fixovaný, připadá si bezpečně a při prvním zkoušení byl velmi šťastný, že se může pohybovat jinak, než dosud znal.

 

Tento typ chodítka bohužel pojišťovna nehradí a my sami nemáme dostatek finančních prostředků na jeho pořízení, proto se s žádostí o pomoc obracíme na Patrona dětí. Od srdce všem děkujeme.

Pro tento příběh hlasovalo 13155 lidí.

Díky Vám jsme mohli zaslat 0,- Kč DĚKUJEME

Komentáře
Komentáře mohou vkládat jen přihlášení uživatelé.
Další příběhy...VÍCE O NAŠÍ POMOCI
Štěpánce k posílení svalů neurorehabilitace
Štěpánka miluje lidi a jejich společnost kolem sebe. Od jejího narození společně bojujeme proti osudu, který dcerku potkal. Naše 6letá holčička má hned několik diagnóz, ale s jejím odhodláním a vytrvalostí se nám daří ji posouvat vždy o kousek dál v jejím...více

Tento příběh má aktuálně 2945 hlasů

Do konce hlasování zbývá 20 dnů

Ergoterapie jako posun ve vývoji pro Adrianku
Adrianka se narodila jako zdravé dítě, v prvním měsíci nastaly potíže a měla opožděný vývoj, vše dělala později než její vrstevníci. Ve 2 letech jí byl diagnostikován projev paleocelebellárního syndromu (neschopnost koordinace vzpřímeného stoje), protože ...více

Tento příběh má aktuálně 2874 hlasů

Do konce hlasování zbývá 20 dnů

Lehátko do vany pro milovníka vody Adriánka
Adriánka a jeho rodinu znám již 4 roky, dojíždím za nimi jako poradkyně rané péče. Maminka žije sama s 2 dětmi - Sofinkou, která má astma a Adriánkem, který má kombinované postižení. Adriánek potřebuje celodenní péči maminky ve všech oblastech. Od září...více

Tento příběh má aktuálně 2835 hlasů

Do konce hlasování zbývá 20 dnů