Beátce na zdravotní kočárek

Beátce na zdravotní kočárek

PATRON PŘÍBĚHU

 

bučková.jpg (3 KB)

 

Mgr. Aneta Bučková

poradkyně rané péče

 
Komentář patrona
 

Beátku znám z výkonu svého povolání poradkyně rané péče. Do její rodiny dojíždím každý měsíc. Beátka je holčička s kombinovaným postižením. Trpí dětskou mozkovou obrnou, hypotonií, epilepsií a centrální zrakovou vadou. S jejími rodiči momentálně řeším problém, že Beátka již odrostla dětskému kočárku a potřebuje nový, z hlediska jejích diagnóz vhodnější. Kočárek, který potřebuje, je speciální pomůckou s vysokou pořizovací cenou a rodiče si nyní jeho koupi nemohou dovolit. Pojďme jim společně pomoci.

 

 

 

 

 

 

Maminka vypráví příběh Beátky, která trpí kombinovaným postižením

 

Naše malá Beátka se narodila už ve 26. týdnu, byla strašně maličká a nedýchala. Lékaři ji museli oživovat a já se bála jako nikdy předtím. Naštěstí se jim podařilo Beátku zachránit, následky si naše holčička však ponese do konce svého života.

Kvůli nedostatku kyslíku v prvních chvílích svého pobytu na světě má Beátka poškozený mozek. V důsledku toho se u ní rozvinula dětská mozková obrna, svalová ochablost (tzv. hypotonie) a epilepsie.

Beátka v dubnu oslaví 2. narozeniny. Bohužel je malý ležáček, který se nepřetočí ani neudrží hlavičku. Všude ji nosíme nebo vozíme v kočárku, ten už však vzhledem k jejímu postižení není vhodný a je jí navíc malý. Potřebovali bychom proto zdravotní polohovatelný kočárek, v němž bude mít Beátka zafixované tělo i hlavu a bude jí v něm příjemně.

 

Kočárek potřebujeme každodenně, bez něj se nikam nedostaneme. Chodíme k lékařům, na nákup a další pochůzky, vyrážíme také na časté procházky. Beátce se na čerstvém vzduchu líbí a ráda poznává nové věci kolem sebe. Pořízení kočárku, který stojí více než 25 000 korun, si však nemůžeme dovolit. Já jsem s Beátkou doma a manžel pracuje jako jeřábník, výdaj v podobě zdravotního kočárku je tak nad naše finanční možnosti. Proto vás prosíme o pomoc.

 

Tento příběh má aktuálně 591 hlasů

Do konce hlasování zbývá 26 dnů

Komentáře
Komentáře mohou vkládat jen přihlášení uživatelé.
Další příběhy...VÍCE O NAŠÍ POMOCI
Neurorehabilitace pro milovníka výtahů Jáchymka
Jáchymek je šikovný kluk, který se pere s řadou zdravotních problémů. Pro jeho rodiče to není vůbec snadné, veškerou svou energii ale věnují tomu, aby byl jejich syn jednou co nejsamostatnější. Dnes a denně je obdivuji za to, jak skvělými a trpělivými rod...více

Tento příběh má aktuálně 571 hlasů

Do konce hlasování zbývá 26 dnů

Rehabilitace a logopedie pro Elišku
Eliška je dvanáctiletá slečna, která se narodila jako zdravé miminko. Časem se ale u ní začaly objevovat zdravotní problémy a lékaři jí diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu. Protože se však její stav stále zhoršoval, podstoupila genetické vyšetření, kte...více

Tento příběh má aktuálně 567 hlasů

Do konce hlasování zbývá 26 dnů