Beátce na zdravotní kočárek

Beátce na zdravotní kočárek

PATRON PŘÍBĚHU

 

bučková.jpg (3 KB)

 

Mgr. Aneta Bučková

poradkyně rané péče

 
Komentář patrona
 

Beátku znám z výkonu svého povolání poradkyně rané péče. Do její rodiny dojíždím každý měsíc. Beátka je holčička s kombinovaným postižením. Trpí dětskou mozkovou obrnou, hypotonií, epilepsií a centrální zrakovou vadou. S jejími rodiči momentálně řeším problém, že Beátka již odrostla dětskému kočárku a potřebuje nový, z hlediska jejích diagnóz vhodnější. Kočárek, který potřebuje, je speciální pomůckou s vysokou pořizovací cenou a rodiče si nyní jeho koupi nemohou dovolit. Pojďme jim společně pomoci.

 

 

 

 

 

 

Maminka vypráví příběh Beátky, která trpí kombinovaným postižením

 

Naše malá Beátka se narodila už ve 26. týdnu, byla strašně maličká a nedýchala. Lékaři ji museli oživovat a já se bála jako nikdy předtím. Naštěstí se jim podařilo Beátku zachránit, následky si naše holčička však ponese do konce svého života.

Kvůli nedostatku kyslíku v prvních chvílích svého pobytu na světě má Beátka poškozený mozek. V důsledku toho se u ní rozvinula dětská mozková obrna, svalová ochablost (tzv. hypotonie) a epilepsie.

Beátka v dubnu oslaví 2. narozeniny. Bohužel je malý ležáček, který se nepřetočí ani neudrží hlavičku. Všude ji nosíme nebo vozíme v kočárku, ten už však vzhledem k jejímu postižení není vhodný a je jí navíc malý. Potřebovali bychom proto zdravotní polohovatelný kočárek, v němž bude mít Beátka zafixované tělo i hlavu a bude jí v něm příjemně.

 

Kočárek potřebujeme každodenně, bez něj se nikam nedostaneme. Chodíme k lékařům, na nákup a další pochůzky, vyrážíme také na časté procházky. Beátce se na čerstvém vzduchu líbí a ráda poznává nové věci kolem sebe. Pořízení kočárku, který stojí více než 25 000 korun, si však nemůžeme dovolit. Já jsem s Beátkou doma a manžel pracuje jako jeřábník, výdaj v podobě zdravotního kočárku je tak nad naše finanční možnosti. Proto vás prosíme o pomoc.

 

Pro tento příběh hlasovalo 3574 lidí.

Díky Vám jsme mohli zaslat 2 026,- Kč DĚKUJEME

Komentáře
Komentáře mohou vkládat jen přihlášení uživatelé.
Další příběhy...VÍCE O NAŠÍ POMOCI
Helence na rychlejší vývoj
S Helenkou a její rodinou se znám již tři roky, kdy k nim dojíždím jako poradce rané péče. Helenka je veselá holčička, která ráda objevuje své okolí. Bohužel ji však trápí celá řada obtíží. Má vadu zraku, sluchu a má i motorické obtíže. Chodí o široké báz...více

Tento příběh má aktuálně 35 hlasů

Do konce hlasování zbývá 32 dnů

Aby se Domča mohla po autonehodě znovu hýbat
S Dominikou jsem se seznámila v nemocnici. 17. března 2018 jí od základu změnila život těžká autonehoda. Utrpěla mnohočetná zranění, v nemocnici v Hradci Králové bojovala o život. Přežila, ale kvůli otoku míchy přestala hýbat končetinami a její bránice sp...více

Tento příběh má aktuálně 31 hlasů

Do konce hlasování zbývá 32 dnů

Fyziologický roztok a další potřeby pro Danielku
Daniela je čtrnáctileté děvče, které znám od jejího narození díky její mamince, se kterou jsme rodinnými přáteli již několik let. Danielka trpí syndromem krátkého střeva, od kterého se odvíjí další zdravotní problémy, a tak potřebuje celodenní péči. Nejvě...více

Tento příběh má aktuálně 24 hlasů

Do konce hlasování zbývá 32 dnů