Asistenční pejsek pro Marečka

Pomáhejte s námi

Věříme, že i Vám nejsou příběhy lhostejné, a proto PRODÁVEJTE, KUPUJTE, HLASUJTE, SDÍLEJTE.

Společně tak pomůžeme mnoha lidem.

Asistenční pejsek pro Marečka

PATRON PŘÍBĚHU

 

Polacseková.jpg (2 KB)

Jaroslava Polacseková

místopředsedkyně spolku Šťastný pes-Handicap, z.s.

 

 

Komentář patrona

 

Mareček je pětiletý chlapeček, kterého znám z našeho spolku Šťastný pes - Handicap, z.s. Mareček je postižený dyspraxií jemné i hrubé motoriky, trpí opožděným vývojem a nemluví. Dále má autismus středního stupně. Je velmi rychlý všetečka. Pro jiné děti je jiný, zvláštní a málokdo mu rozumí. Mareček nemá pud sebezáchovy a nedokáže se orientovat v prostoru. Proto nás jeho rodiče oslovili s prosbou o asistenčního psa, který Marečkovi zabrání vlézt do silnice, bude s ním usínat a Mareček se s ním bude cítit v bezpečí. Pejsek Spajk, kterého jsme pro něj vybrali, je klidný a uvědomělý a s Marečkem si nádherně porozuměl už při prvním setkání. Nyní již pracujeme na výcviku tak, aby Spajk dokázal Marečkovi zabránit například ve vběhnutí do silnice. Celý výcvik je časově, ale i finančně velmi náročný, proto se rodiče obrátili na Patrona dětí. Za vaši pomoc vám z celého srdce děkuji.

 

 

 

Maminka vypráví příběh svého autistického synka

 

Náš pětiletý Mareček je autista. Na první pohled vypadá jako normální kluk, jakmile s ním ale strávíte pár minut, zjistíte, že je jiný. Mareček zatím nemluví a spoustu věcí kolem sebe nechápe. Kromě autismu ho trápí také opožděný mentální vývoj a dyspraxie jemné i hrubé motoriky, která se projevuje jeho nešikovností. Dyspraxie je specifická porucha učení, která způsobuje, že Marečkovi všechno padá a ruce ho neposlouchají tak, jak by měly. Představte si, že si chcete něco vzít, ale nejde vám to. Nebo nejste schopni se naučit zavázat si tkaničky. A protože Mareček neví, proč má tak nešikovné ruce, často se vzteká a pláče. Někdy navíc s manželem nevíme, co jeho pláč způsobilo, a protože nám to Mareček nedokáže říct, pláče o to víc.

Moc bychom si přáli, aby se mu v našem světě žilo o něco lépe. Proto mu chceme pořídit asistenčního pejska, který ho bude doprovázet životem. Pejsek zabrání tomu, aby Mareček vběhl do silnice. Pomůže mu také v navazování sociálních kontaktů, a když se nám Mareček zatoulá třeba v obchodě nebo parku, vycvičený pejsek ho dokáže najít. Protože ale budou pořád spolu, pravděpodobně se nikde neztratí. A nakonec bude pejsek Marečkovým nejlepším přítelem a parťákem, který ho zklidní a zlepší mu náladu.

 

Mareček svého budoucího pejska jménem Spajk už zná. Skvěle si rozumí a trénují, jak jim to spolu půjde. Aby ale Spajk mohl být opravdu jeho, musíme za něj zaplatit 190 000 korun, které bohužel nemáme. Jedna nadace nám ale daruje 30 000 korun a pomoc přislíbili také čeští vojáci sloužící na zahraniční misi, kteří se rozhodli přispět částkou 70 000 korun, čehož si hrozně moc vážíme. Stále nám však schází 90 000 korun, o které bychom chtěli požádat vás. Bez vaší pomoci Mareček svého asistenčního pejska nikdy mít nebude.

Tento příběh má aktuálně 21 hlasů

Do konce hlasování zbývá 22 dnů

Komentáře
Komentáře mohou vkládat jen přihlášení uživatelé.
Další příběhy...VÍCE O NAŠÍ POMOCI
Rehabilitační židlička a kočárek pro Fjodorka
Maličký Fjodorek (2 roky) je chlapeček s dětskou mozkovou obrnou a svalovou hypotonií (ochablostí). Jakýkoli pohyb je tak pro něj nesmírně náročný. Tělo ho neposlouchá tak, jak by mělo, a reaguje spíše jako tělo hadrové panenky. K tomu ho trápí ještě...více

Tento příběh má aktuálně 19 hlasů

Do konce hlasování zbývá 22 dnů

Rehabilitace pro nebojácnou Kristýnku
Kristýnka se narodila v červnu roku 2006 společně se svým bráškou dvojčetem. Zatímco bráška příchod na svět zvládl na jedničku, Kristýnka se trápila. Protože se jí nechtělo ven a na císařský řez už bylo pozdě, museli jí lékaři pomoci porodními kleštěmi....více

Tento příběh má aktuálně 18 hlasů

Do konce hlasování zbývá 22 dnů