Aby Jiříka nebolela záda a mohl chodit

Aby Jiříka nebolela záda a mohl chodit

PATRON PŘÍBĚHU

 

patron muz.jpg (6 KB)

 

František Kocar

dobrovolník neziskové organizace

 

Jirku vnímám jako kamaráda a velkého bojovníka, ze kterého by si mohl vzít příklad i leckterý dospělý. Známe se už šest let.

Posloucháme spolu muziku, která ho moc baví a hrajeme různé hry.

Jirka je společenský, má rád zábavu, zajímá se o dění kolem sebe. Umí překvapit, jak pozitivně, tak i negativně. Inu jako každý správný puberťák.

Na druhou stranu ví, když přestřelí a dokáže se omluvit. Jirkovi nesmírně pomáhají rehabilitace. Je okamžitě vidět pokrok.

Přimlouvám se o pomoc s nimi. Jirkova maminka se plně věnuje dětem a finančně všechno táhne jenom tatínek. Oba rodiče jsou skvělí a nepamatuji si, že by si někdy postěžovali.

 

 

 

 

 

 

 

Maminka o Jiříkovi

Jsem maminka dvojčat, narozených předčasně ve 25. týdnu těhotenství. Jiřík a jeho sestřička Jůlinka tak přišli na svět s řadou zdravotních potíží.

Jiřík špatně vidí, a navíc onemocněl dětskou mozkovou obrnou. Velmi negativně ovlivnila jeho jemnou a hrubou motoriku. Při chůzi zakopává. Miluji své děti takové, jaké jsou.

Opustila jsem zaměstnání, abych se jim mohla plně věnovat, a vidím výsledky. Pro Jířu jsou velmi důležité rehabilitace. Vždy jim zlepší postavení těla i chůzi a posílí svaly. Bohužel neurorehabilitace nejsou hrazeny pojišťovnou.

Před několika lety jsem sama oslovila pojišťovnu a prosila je. Zbytečně. Pomozte, prosím, Jirkovi, aby ho nebolelo tělo a mohl se svojí chůzí aspoň trochu přiblížit zdravým dětem.

 

Pro tento příběh hlasovalo 9349 lidí.

Díky Vám jsme mohli zaslat 1 330,- Kč DĚKUJEME

Komentáře
Komentáře mohou vkládat jen přihlášení uživatelé.
Další příběhy...VÍCE O NAŠÍ POMOCI
Helence na rychlejší vývoj
S Helenkou a její rodinou se znám již tři roky, kdy k nim dojíždím jako poradce rané péče. Helenka je veselá holčička, která ráda objevuje své okolí. Bohužel ji však trápí celá řada obtíží. Má vadu zraku, sluchu a má i motorické obtíže. Chodí o široké báz...více

Tento příběh má aktuálně 1489 hlasů

Do konce hlasování zbývá 26 dnů

Fyziologický roztok a další potřeby pro Danielku
Daniela je čtrnáctileté děvče, které znám od jejího narození díky její mamince, se kterou jsme rodinnými přáteli již několik let. Danielka trpí syndromem krátkého střeva, od kterého se odvíjí další zdravotní problémy, a tak potřebuje celodenní péči. Nejvě...více

Tento příběh má aktuálně 1466 hlasů

Do konce hlasování zbývá 26 dnů

Aby se Domča mohla po autonehodě znovu hýbat
S Dominikou jsem se seznámila v nemocnici. 17. března 2018 jí od základu změnila život těžká autonehoda. Utrpěla mnohočetná zranění, v nemocnici v Hradci Králové bojovala o život. Přežila, ale kvůli otoku míchy přestala hýbat končetinami a její bránice sp...více

Tento příběh má aktuálně 1413 hlasů

Do konce hlasování zbývá 26 dnů