ABA terapie k lepšímu pochopení a rozvoji Kubíka

ABA terapie k lepšímu pochopení a rozvoji Kubíka

PATRON PŘÍBĚHU

 

Londinová.jpg (2 KB)

Mgr. Jana Londinová

Pracovnice neziskové organizace

 

Komentář patrona

 

Díky dlouhodobé podpoře Patrona dětí má rodina Kubíka možnost kontinuálně využívat intenzivní ABA terapii, která pomáhá v jeho rozvoji ve všech oblastech. V současné době se terapeuti zaměřují zejména na komunikaci. Na podporu pasivní slovní zásoby, učení se vokalizovat hlásky a slabiky (tzn. doplňovat samohlásky do textu, vyslovovat myšlenku nahlas). S tím je úzce spojený trénink a stimulace motorické imitace.

ABA terapie je nejvíce prospěšná pro děti do 7 let jejich věku a Kubík má poslední měsíce k tomu, aby ji mohl efektivně využít.

Velmi děkujeme za Vaši podporu a možnost společně s námi sledovat chlapcovi pokroky.

 

 

Kubík se díky terapiím neskutečně posouvá ve svém vývoji

Kubík je nejraději v neustálém pohybu. Miluje sport, vodu a auta. Nyní již 6letý syn trpí dětským autismem se středně těžkou mentální retardací a ADHD. Intenzivní ABA terapie, na které žádáme již opakovaně o příspěvek, syna neuvěřitelně posunuly a stále posouvají ve vývoji dopředu. Pro nás jsou však velkou finanční zátěží a z dlouhodobého hlediska neudržitelné. Bohužel nejsou hrazené pojišťovnou.

 

Jedná se o komplexní terapie, které učí samoobsluze, komunikaci, pasivní slovní zásobě, hře, rozvoji jemné motoriky, znakování a mnoho dalšího.

Kubík stále nemluví a verbální projev mu dělá velký problém, proto se teď ve velké míře zaměřujeme právě na vokalizaci (změny hlásky v samohlásku a jejich začlenění do mluveného projevu), zvuky zvířat a slabiky. Pevně věříme, že se nám díky terapii podaří syna rozmluvit a zjednodušit tak vzájemnou komunikaci a minimalizovat frustraci jak na naší straně, tak především u něj.

 

Z tohoto důvodu žádáme o dar, který nám to vše umožní nebo alespoň Kubíka posune o něco blíže k tomu, aby měl možnost žít lepší a spokojenější život, lépe rozumět situacím, lidem a my jemu. Předem děkujeme.

 

 

Pro tento příběh hlasovalo 13215 lidí.

Díky Vám jsme mohli zaslat 895,- Kč DĚKUJEME

Komentáře
Komentáře mohou vkládat jen přihlášení uživatelé.
Další příběhy...VÍCE O NAŠÍ POMOCI
Štěpánce k posílení svalů neurorehabilitace
Štěpánka miluje lidi a jejich společnost kolem sebe. Od jejího narození společně bojujeme proti osudu, který dcerku potkal. Naše 6letá holčička má hned několik diagnóz, ale s jejím odhodláním a vytrvalostí se nám daří ji posouvat vždy o kousek dál v jejím...více

Tento příběh má aktuálně 2941 hlasů

Do konce hlasování zbývá 20 dnů

Ergoterapie jako posun ve vývoji pro Adrianku
Adrianka se narodila jako zdravé dítě, v prvním měsíci nastaly potíže a měla opožděný vývoj, vše dělala později než její vrstevníci. Ve 2 letech jí byl diagnostikován projev paleocelebellárního syndromu (neschopnost koordinace vzpřímeného stoje), protože ...více

Tento příběh má aktuálně 2871 hlasů

Do konce hlasování zbývá 20 dnů

Lehátko do vany pro milovníka vody Adriánka
Adriánka a jeho rodinu znám již 4 roky, dojíždím za nimi jako poradkyně rané péče. Maminka žije sama s 2 dětmi - Sofinkou, která má astma a Adriánkem, který má kombinované postižení. Adriánek potřebuje celodenní péči maminky ve všech oblastech. Od září...více

Tento příběh má aktuálně 2828 hlasů

Do konce hlasování zbývá 20 dnů