Průvodce registrací

 

Co vše umožní úspěšná registrace a kde ji najít?

 

Registrace je bezplatná a získáte s ní řadu výhod:

 

  • Rychlé a pohodlné nakupování
  • Žádné opětovné vyplňování kontaktních údajů
  • Vytvoření obchodního prostoru ( Eshopu ) a prezentace vašich výrobků - Zdarma
  • Komentovat a hodnotit prodejce
  • Vkládat poptávky a reagovat na jiné
  • Rychlou domluvu přes vnitřní poštu
  • Přehlednou administraci vašeho účtu
  • Kredity za prodej i nákup, které můžete dále využít

Registrační formulář nejdete v horní liště nebo po kliknutí na Přihlásit se.     

Před registrací se nezapomeňte podívat na "Pravidla užívání" portálu Merkada.cz

 

 

 

Kdo se může registrovat?

Každá fyzická osoba (nepodnikatelé), podnikatelé, právnická osoba, chráněné dílny aj. fyzické osoby straší 18-ti let, které mají způsobilost k právním úkonům v plném rozsahu.

 

 

Jaký zvolit typ registrace?

Na Merkadě můžete zvolit několik možností registrací. Pokud využíváte Facebook, můžete se snadno registrovat pomocí Facebook tlačítka.

 

 

Obyčejná registrace

 

je nejzákladnější forma registrace, která vám umožní využívat veškeré výhody registrace. Tato volba otevře celý profilový účet se všemi nákupními i prodejními funkcemi. 

 

 

Obyčejná registrace + zatrhnutí kolonky CHCI JEN NAKUPOVAT

 

je ideální volba pro kupující, kteří chtějí využívat výhody registrace a nechtějí prodávat. Profil uživatele je uzpůsoben pouze k nákupu a neobsahuje funkce pro prodej. V budoucnu máte možnost svůj účet kupujícího přepnout na účet prodejce.

Pozor, zpět na účet kupujícího se již nelze přepnout.

 

 

Fyzická osoba - podnikatel ( živn.list ) nebo Právnická osoba - Firma

 

je jasná volba pro prodejce, kteří vlastní živnostenské oprávnění. Zaslané doklady budou konfigurované tak, aby je bylo možné bez problémů použít ve vašem účetnictví. 

 

 

Chráněná dílna

 

pokud zvolíte registraci jako "Chráněná dílna" , nebo jako zástupce "Chráněné dílny", bude váš účet následně zkontrolován a schválen administrátorem. Chráněné dílny musí být registrovány u příslušného úřadu.

 

 

Úspěšná registrace musí být potvrzena ze strany provozovatele.

 

 

Co má být vyplněno v kolonkách registračního formuláře?


Uživatelské jméno


Napište jméno, pod kterým se budete prezentovat na Merkadě. Bude to také název vašeho e-shopu. Vybírejte uváženě, neboť jméno již nelze měnit. Uživatelské jméno bude zobrazováno ostatním uživatelům aje to také vaše značka. Znaky, které nelze použít v uživatelském jméně jsou: "@" ","  "."

Jméno volte co nejkratší a nejvýstižnější.

 

 

E-mail

 

Kontaktní email je velice důležitým údajem. Slouží nejen k potvrzení registrace, ale jeho prostřednictvím vám budou zasílány i nové objednávky a jejich stav. Díky správně zadanému emailu budete vždy a včas informováni o všech svých objednávkách a nákupech. Proto zvolte aktivně užívanou emailovou adresu. Zadaná emailová adresa nebude přístupná ostatním uživatelům

 

 

Heslo

 


Heslo by mělo mít alespoň 6 znaků. Své heslo si můžete kdykoliv změnit v nastavení svého účtu.

 

 

 

Co se stane po odeslání registrace?

 

Po odeslání registračního formuláře vám bude zaslán potvrzovací - aktivační email, kterým svou registraci dokončíte. Po kliknutí na odkaz v emailu vás systém přesměruje zpět na Merkadu a zašle vám ke kontrole aktivační email. Potom se můžete bezpečně přihlásit a využívat tak veškerých výhod spojených s registrací. 

 

 

Jak je to se změnou údajů?

 

Pokud budete potřebovat změnit určité údaje (např. adresu), tak vše naleznete ve svém účtu, v záložce osobní údaje. Po provedené změně stačí údaje jen uložit. Některé údaje jsou však neměnné, a to např. Uživatelské jméno.

 

 

Změna či ztráta hesla?

 

Své heslo si můžete kdykoliv změnit v nastavení svého účtu. Pokud jste své heslo zapomněli, tak po kliknutí na Přihlásit se v horní liště najdete v levé části volbu "Zapomenuté heslo" a po vyplnění svého registračního emailu vám systém zašle odkaz, kde bude možné heslo nastavit nové. 

 


Jak zruším svoji registraci?

 

Zrušení vašeho účtu lze provést pouze v situaci, že vůči provozovateli máte uhrazeny veškeré závazky. V tomto případě musíte kontaktovat provozovatele Merkada.cz (např. na e-mail info@merkada.cz), který váš účet zruší.