Návod na ŠITÍ vesty

Nové výrobky

Nové výrobky více

Ponožky vel 32/33

ručně pletené ponožky na čtyřech jehlicích pro pohodlné nošení velikost - 32/33 (délka chodidla ...

Ponožky vel 32/33

ručně pletené ponožky na čtyřech jehlicích pro pohodlné nošení velikost - 32/33 (délka chodidla ...

Ponožky vel 30/31

ručně pletené ponožky na čtyřech jehlicích pro pohodlné nošení materiál - příze Tiffany - 60%bavlna + ...

 

RADY před započetím prací:

  1. první verzi u nového, tj. nevyzkoušeného střihu vždycky šiju z obyčejné látky
  2. zkoušet, zkoušet, zkoušet...
  3. proštepovávat švy až po vyzkoušení a vyladění nepřesností. Každá postava má různé zaoblení a disproporce. Ty jsou potřeba upravovat až při šití.
  4. použité zkratky najdete ve starším článku


Stříh vesty návod

Konstrukce vesty je pro laiky téměř shodná jako halenka bez rukávů

Pokud ji budeme šít s podšívkou, podšívka je relativně stejně velká jako vypracovaný PD a ZD, ale jestli budeme dělat délku k pasu - tak je dobré udělat výpustku - buď z vrchního dílu a pak podšívka nebude vůbec vidět. Nebo z podšívky a ta pak ozdobně "olemuje" konec oděvu. Každopádně ten díl (vrchní x podšívka), z které bude výpustka, by měl být cca o 3-4mm větší, aby látku netáhl.

Pokud střihneme vestu s koncovou záložkou z vrchního dílu - v rubu bude podšívka o to kratší - je vyhotovení trochu složitější a laikům a nešvadlenkám bez zkušeností to nedoporučuji. Je opravdu složitější. Alternetivním řešením je, podšívku střihnout o 3 až 4 cm kratší a "prodloužit" ji na správnou délku našitím vrchního materiálu. Tím vzniknou 2 rovné a hladké stejně velké díly. Dál platí zásady stejné jako nahoře popsané, je nám odpadnpe tvorba výpustů a nebudeme počítat s 3-4mm na prodloužení vrchního dílu.

 

Váčkové kapsy u oděvů

Každopádně musíme ušít kapsy a vše na PD, všít zip k PD, sešít PD a ZD na ramenou a bocích k sobě, všít límec a pak event. rukávy. Když všíváme zip, vkládáme jej mezi vrchní látku a podšívku.

Pak je druhá možnost - sešít PD a ZD k sobě vrchními díly a podšívky také sešít zvlášť a zip všívat zip mezi obě vrstvy.

Rukávy (u vesty nemusí být) se všívají až naposledy, aby všívání zipu a límce bylo jednodušší.

Pokud chceme spodní lem udělat z úpletu, všijem nejdříve proužek látky, a pak úplet všijeme mezi vrstvu PD a podšívky. Při šití je potřeba ten lem trošku natáhnout.

 

Postup

Vypracovat PD (popř. i kapsy, či nášivky na ZD), všít zip mezi PD a podšívku, sešít PD a ZD jak svrchní díly látky, tak podšívky a zůstane nám otvor na límec, dolní okraj a průramky. Pak budeme pokračovat v pořadí dolní okraj, průramky a nakonec límec, kterým vše uzavřeme.Střihy Otylka, Dagmar Marková

Komentáře

Přidat komentář

Pro přidání komentářů se musíte přihlásit.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace    

ok Uživatelské jméno je volné

notok Uživatelské jméno není k dispozici

*

*

EUR
Hledat