Magazín o kreativních a originálních nápadech - inspirace, jak udělat co

Máš zajímavý koníček, chceš se pochlubit svými výtvory, nebo si prostě jenom přeješ zkusit jaké to je, vytvořit vlastní článek? Neváhej a napiš nám na info@merkada.cz a využij skvělé příležitosti, jak se zviditelnit.

04. 02. 2015 Jak si doma snadno vyrobit kabelku skoro zadarmo?

Jednoduchý návod, jak doma snadno vyrobit kabelku s téměř nulovými náklady.

04. 07. 2014 Návod na ŠITÍ vesty

Konstrukce vesty je pro laiky téměř shodná jako halenka bez rukávů. Pokud ji budeme šít s podšívkou, podšívka je relativně stejně velká jako vypracovaný PD a ZD, ale jestli budeme dělat délku k pasu - tak je dobré udělat výpustku - buď z vrchního dílu a pak podšívka nebude vůbec vidět.

16. 06. 2014 Návod na výrobu košíčku na svatební koláčky

Chtěla bych se s vámi podělit o návod na košíček na svatební, nebo - li zvací koláčky. Jistě se mezi námi najdou ty/ti (zejména zřejmě nevěsty), které si chtějí košíčky udělat dle svých představ a ušetřit nějakou tu kačku.

27. 05. 2014 RUČNÍ VÝROBA ODĚVNÍCH I NEODĚVNÍCH STŘIHŮ

Nebudu vám v žádném případě vysvětlovat postup výpočtů na kostrukce, ale nedílnou součástí tvorby střihu je správné změření postavy. Abych případným zájemcům o střih usnadnila tuto práci, připravila jsem, doufám že srozumitelný, návod.

02. 01. 2014 Originální fotografie

Mnoho originality lze najít například ve fotografii. Je s podivem, že se na Merkadě ještě žádné pěkné fotografie neobjevily. Inspiraci lze najít například v různých fotografických soutěžích.

18. 10. 2012 PALLET DESIGN

Obchůdky prodejců se na Merkádě pěkně zaplňují rozličnými originálními výrobky. A jak se můžete sami přesvědčit, originální nutně vždy neznamená drahé. A to neplatí jen u šperků a módy, ale například i o bytových doplňcích a nábytku. Na našem FB jsme vyvěsili např. nápad, jak originálně použít starý bicykl tzv.“ukrajinu“, překvapivě jako bytový doplněk v koupelně. Nevěříte, podívejte se. Každý, kdo si někdy zařizoval byt mi dá zapravdu, že návštěva obchodního domu s nábytkem je mnohdy drahou záležitostí plnou kompromisů a ústupků právě kvůli ceně.

07. 10. 2012 Halloween klepe na dveře, dejte věnec před dveře

Nejprve jsem si nachystala polystyrenový věneček, který se dá koupit například v květinářství. Pohledala jsem doma nějakou vlnu. Původně jsem chtěla šedou, ale moje nálezy byly více než chabé – růžová, tyrkysová a béžová. Nu co, tak vyhrála to béžová, která má k mé vytoužené šedé nejblíže. Dále jsem si nachystala černý a žlutý tvrdý papír a pořídila fotku :-) . A až jsem finišovala, tak jsem k mému velkému překvapení zjistila, že bez nůžek a lepidla či tavné pistole to nepůjde. Pozdě, ale přece.

11. 09. 2012 STAVEBNICE LEGO LETOS SLAVÍ SVÉ 80. NAROZENINY

Společnost Lego group spatřila světlo světa v roce 1932 v dílně dánského tesařského mistra a truhláře. Firma se zprvu profiluje v oblasti dřevovýroby, konkrétně na rudly, žehlící prkna, stoličky a dětské hračky. Své jméno přijala společnost o dva roky později. Název společnosti vznikl spojením dánských slov Leg Godt, v překladu hrát dobře, název se ukázal jako velice nadčasový. Později zakladatel narazil na latinský překlad, název firmy znamená „dát něco dohromady“. Později pro výrobky společnosti příznačné.

04. 09. 2012 Street art – umění, které není zavřeno v galerii

Méně je někdy více a fotografie dají v tomto případě i za tisíce slov. Přeji pěkné podívání nejen v této soukromé „galerii“. A když se vám to bude líbit, pošlete to na obdiv dál, třeba tím vyčarujete někomu úsměv :-)

31. 08. 2012 Ohlédnutí se za končím létem

Ten čas tak letí, ani se člověk nenaděje a léto se chílí ke konci. Na kalendáři vidím poslední srpnové datum. Čím to je, že léto vždy tak rychle uteče? Byl to shon, ale vše jsem si užila na maximum. A jakébylo Vaše léto? Dopřáli jste si sluníčka, zrelaxovali se, načerpali inspiraci na novou tvorbu? Nebo jste odložili výrobu na druhou kolej? Ať už je to jakkoli, věřím, že se budu brzo kochat nad novou kolekcí z Vašich dílniček.

30. 04. 2012 GUERILLA GARDENING

GUERILLA GARDENING aneb motyčky a lopatky do rukou – vytvořme si své partyzánské zahrádky.

21. 03. 2012 ORIGAMI

Tak už tu máme jaro. Venku je krásné počasí a blíží se nám víkend. Nevíte co si o víkendu počít? Máte tu pro Vás nápad na výlet. Jak jste na tom s origami? Minulý týden jsme Vás informovali o 101. výročí narození Akira Yoshizawa, který byl pravděpodobně největším mužem origami dvacátého století.

12. 03. 2012 SOUTĚŽ pro tvořivé

Soutěž pro všechny tvořivé autory o originální náhrdelník z chirurgické oceli. Krásné výtvory dají mnohdy spoustu práce a tak jsme se rozhodli tuto práci odměnit. Do soutěže je automaticky zařazen každý autor, který vloží na stránky Merkada.cz v období od 11. 3. 2012 do 8. 4. 2012 alespoň 5 nových výrobků.

21. 02. 2012 Blýskněte se...

...slyšet, mlýn, blýskat se – ne dnes si vyjmenovaná slova opakovat nebudeme. Dnes se podíváme na jeden ze způsobů zdobení tzv. zdobení šatonovými růžemi – hotfix.

13. 02. 2012 Tak jak je to s tím Valentýnem?

Z diskuze na FB vyplynulo, že se spíše přikláníte k oslavě 1. máje, což Vám samozřejmě chválíme. Valentýn je často titulován jako americký svátek. Rozhodli jsme se mu podívat na zoubek, možná mu trošku křivdíme.

30. 01. 2012 GUERILLA KNITTING aneb krása s puncem rebelství

Že jste tento pojem ještě neslyšeli, nevadí, my vám Guerilla knitting přiblížíme. Pod pojmem „guerilla“ se skrývá partyzánství a drobná, záškodnická válka proti stávající situaci.

22. 01. 2012 Pohyblivý betlém aneb šikovné české ručičky

Přijděte se podívat na ručně sestrojený pohyblivý betlém, který dělá radost již přes 60 let a je součástí kulturního dědictví Popovic.

25. 12. 2011 Úvod do techniky wire-wrapping

Wire wrapping (omotávání drátu) je jedna z nejstarších technik pro ruční výrobu šperků. A nejen šperků, ale jakéhokoli spojení dvou předmětů tak, aby u sebe držely.

04. 12. 2011 Opět nestíhám a nestačím...

... jako každý rok. Vánoční atmosféra, kterou zastupuje především vánoční výzdoba na nás dýchá z obchodních center velice intenzivně snad od začátku listopadu. Vždy když vidím, jak se instaluje vánoční výzdoba tak brzo, tak si jen řeknu: „Oni se snad zbláznili, vždyť je teprve listopad.“

17. 11. 2011 ZOO Merkada.cz

Začíná nám chladnější období a už se nám nechce tolik času trávit venku. Ale proč nenavštívit pěkně z teplíčka ZOO? Za posledních pár dnů jste přidali opravdu velkou řadu výrobků ztvárňující různé zvířátka, takže taková menší ZOO by se určitě nemusela stydět.

16. 10. 2011 Spuštění BETA verze je jen začátek :-)

Všechny srdečně vítáme na stránkách Merkada.cz a doufáme, že se stanou místem, kam se budete rádi vracet. Společně s vámi všemi, chceme vytvořit živý a inspirující trh, kde se budou prodávat a nakupovat ruční výrobky.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace    

ok Uživatelské jméno je volné

notok Uživatelské jméno není k dispozici

*

*

EUR
Hledat